У рамках масштабного культурного проекту Посольства Угорщини, дякуючи колекціонеру Тібору Чепеї, за підтримки голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода, 21 березня 2013 року, у Дніпропетровському художньому музеї відкривається виставка творів Віктора Вазарелі. Як ініціатор виставки, Міхаль Баєр, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини, вважає: «Мета виставки – разом з передачею угорських та європейських культурних цінностей – звернутись до якомога більшої та різноманітнішої української аудиторії, зацікавити угорськими творчими досягненнями».

Виставка репрезентує роботи відомого на весь світ засновника оп-арту (оптичного мистецтва), уродженця Угорщини французького художника – Віктора Вазарелі (1908 — 1997). Він народився в місті Печ, навчання живопису почав в Академії Мюхей, відомої як Будапештський Баухаус. Після першої персональної виставки (1930 р.) переїхав до Парижа, де працював графіком і художнім консультантом в різних рекламних агентствах. Перша персональна паризька виставка відбулася у 1944 р. в галереї Деніз Рене, навколо якої об’єдналася група авангардних художників, очолювана Вазарелі.

Творчий доробок Вазарелі – це картини, графіка (принти), кінетичні структури і декілька абстрактних фільмів.

Застосовуючи різноманітні оптичні ілюзії, майстер створив визначні зразки оптичного мистецтва, яке є продовженням лінії техніцизму у модерні. Інновації Вазарелі лежать у сфері використання кольорів і оптичної ілюзії, що стають надзвичайно популярними в шістдесятих-сімдесятих роках ХХ століття і в значній мірі вплинули на сучасних художників, індустріальних дизайнерів, графіків. Вазарелі активно застосовував набутки оп-арту в дизайні, рекламі та архітектурі, завдяки чому здобув світову славу, а оп-арт увійшов до повсякденного життя і дотепер використовується в окреслених вище галузях.

Щоб долучити глядачів до розуміння сучасної пластики, художник заснував Дидактичні музеї Вазарелі в Горді і у себе на батьківщині в Печі, а також Центр архітектонічних досліджень на півдні Франції в Екс-ан-Провансі. Правда, це не врятувало його творчість від відомого скепсису. Підробляти Вазарелі легко, на чому свого часу дехто й нажився, але час цей пройшов. Зате тепер інтерес до нього знову повертається. Мало не застаріле мистецтво виявилося затребуваним в епоху, коли комп’ютерні ігри замінюють світогляд: фантазія їх творців не в змозі перевершити “матриці” Вазарелі!

Експозиція виставки складається із 140 робіт художника – 120 серіграфій (особливого різновиду шовкографії, що являє собою багаторазове накладення шарів фарби), 20 об’єктів, унікального живописного автопортрету майстра та єдиного у світі витвору мистецтва, що побував у космічному просторі – колажу “Космос”. Картина була на борту «Союзу Т-6» на космічній станції «Салют 7» у 1982 р. Також у рамках роботи виставки буде демонструватися документальний фільм про Віктора Вазарелі, що ознайомить глядача з різними етапами творчості художника.

Відкриття виставки відбудеться 21 березня 2013 р. о 16:00

Виставка працюватиме по 7 квітня 2013 р.

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17.00)

вихідний день — п`ятниця

Перший понеділок місяця — санітарний день