В Днепропетровском художественном музее проходит персональная выставка произведений мастера Петриковской росписи Марии Яненко.

В експозиції представлено біля 100 творів, виконаних у техніці всесвітньовідомого Петриківського розпису на різних матеріалах – папір, полотно, дерево.

Марія Іллівна Яненко – член Національної спілки художників України, майстер народної творчості. Художниця народилася 9 вересня 1962 року у  с. Червонопартизанське Петриківського району Дніпропетровської області. Навчалася у Петриківській дитячій художній школі ім. Т. Я. Пати (вчитель –  Ф. С. Панко) та у Дніпропетровському художньому училищі (вчитель –  В. М. Шпиганович). Має почесні грамоти та дипломи Міністерства культури України та Національної спілки художників України. Учасник обласних, республіканських та зарубіжних виставок з 1981 р.

Твори Марії Яненко зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького та Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (м. Київ), приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Протягом багатьох років Марія Іллівна працює в Центрі народного мистецтва «Петриківка». Минулого року художниця відсвяткувала  своє 50-річчя. Виставка у Художньому музеї є своєрідним творчим звітом. Марія Іллівна поділиться своїми новими мистецькими доробками.

В своїх творах Марія Яненко оспівує красу та багатство природи рідного краю. У цьому могли переконатися численні відвідувачі грандіозної виставки «Петриківський розпис – колір традицій», яка пройшла у червні цього року у штаб-квартирі ЮНЕСКО (м. Париж). Там були представлені експонати з колекції Дніпропетровського художнього музею, зокрема і мальовки Марії Яненко.

2013 рік – важливий для мистецтва «Петриківки», яке виборює можливість бути внесеним до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Виставка працюватиме по 15 вересня 2013 р.