11 серпня 2016 року о 16:00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться відкриття виставки творів Ніни Турчин — першої персональної виставки художниці, організованої з нагоди 75-річчя від дня її народження. Проект приурочено до 25-ї річниці Дня Незалежності України.

Ніна Турчин – видатна майстриня петриківського декоративного розпису, заслужений майстер народної творчості України (2007), член Національної спілки художників України (1980). Народилася 13 серпня 1941 року у селі Петриківка Дніпропетровської області. Закінчила Петриківську дитячу художню школу               ім. Т. Я. Пати (вчитель – Федір Савович Панко). Працювала на фабриці «Петриківський розпис», в Експериментальному цеху петриківського розпису Дніпропетровського художньо-виробничого комбінату, а також у Центрі народного мистецтва «Петриківка». Учасник обласних, республіканських та міжнародних виставок. Її твори зберігаються в музеях та приватних збірках України та за кордоном.

Ніна Турчин займається творчістю з 1958 року. З дитинства любить малювати. Як згадує сама автор: «Досі пам’ятаю, коли я пішла у перший клас, батько купив мені  пачку кольорових олівців. Мабуть, з того часу я відчула себе художником. Адже такі олівці були тільки у мене на весь клас».

Художниця малює квіти, панно з букетів, фризи, килимки. Дуже часто у мотивах робіт зустрічаються колоски пшениці та калина, без яких не можна уявити Україну. Птахи на роботах майстрині завжди співають, тому що коли птахи співають, значить, на землі спокій та мир. Особливо часто можна побачити на панно зозулю, півника або лелеку, яка приносить у сім’ю діточок. Кольорова гама більшості картин тепла, переважають помаранчево-коричневі відтінки, які нагадують сонце і теплу золоту осінь.

Перед тим, як почати роботу над черговим твором, Ніна Турчин ретельно все продумує —  від композиції до кольорової гами — щоб уявити та відчути вже закінчену картину. Зі слів самої майстрині: «В кожну свою роботу я вкладаю частину своєї душі. Робота, зроблена поспіхом, без душі, ніколи не привабить глядача».

Малювати Ніна Турчин зовсім не втомлюється, для неї це — велике задоволення, можливість створити добрий настрій, спокій та казковий світ.

В експозиції виставки представлено твори з фондів Дніпропетровського художнього музею та власної збірки автора.

Відкриття відбудеться 11 серпня 2016 р. о 16:00

Виставка діє по 25 вересня 2016 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!