В рамках року Японії в Україні з 29 вересня в Дніпропетровському художньому музеї буде проходити міжнародна виставка японських ляльок. Організатор виставки – посольство Японії в Україні. Відкриття виставки відбудеться 29 вересня о 16:00.

Сучасна людина найчастіше сприймає ляльку як дитячу забаву. Зрідка як предмет колекції. Але для наших предків вона мала, в першу чергу, сакральний зміст. Ляльки відомі людству з давніх часів. У всіх культурах лялька використовувалась для здійснення обряду. Не є винятком і Японія. Однак в цій країні культура ляльок отримала настільки широке поширення, що Японію називають країною 10 тисяч ляльок. Старовинні японські традиції сприяли тому, що виготовлення ляльки стало одним з видів  мистецтва. Оскільки естетика в Японії високо цінується в усіх сферах життя, ляльки в Японії – це предмет для споглядання, милування, захоплення. Витончені лінії, переходи кольору, досконала форма, ошатне вбрання – все це деталі, які майстерно створюють неповторні образи ляльок та їх розмаїття. Дорослі японці не менше дітей цікавляться ляльками.

Період розквіту мистецтва створення ляльок припав на епоху Едо / 1603-1868 р.р./. Починаючи з цього періоду стали виготовлятися ляльки різних форм і призначення. Регіональні особливості також додали розмаїття. Матеріалами для виготовлення японських ляльок служать дерево, папір, тканина, глина і навіть живі хризантеми. Існує безліч різних технік виготовлення.

На виставці в музеї експонується близько 70 ляльок. Відвідувач познайомиться з деякими найбільш відомими і поширеними їх видами – кімекомі, кокеши, ічімацу, імператорські палацові ляльки. Гості музею поринуть у ляльковий світ: казкові і міфологічні персонажі, сцени з вистав знаменитих японських театрів Но, Кабукі, Бунраку, воїни-самураї і борці сумо, традиції свята дівчаток і свята хлопчиків, вишуканий світ моди і стилю в зачісках та яскравих костюмах японських жінок.

Сучасні майстри також звертаються до ляльок. Використовуючи старовинні техніки, вони продовжують розвивати цей традиційний вид мистецтва.

З 1936 року в Японії мистецтво виготовлення ляльок отримало статус офіційно визнаного. Щовесни починаючи з 1955 року кращі майстри з виготовлення ляльок можуть бути удостоєні японським урядом титулу «Живий національний скарб».

Виставка триватиме до 22 жовтня.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!