30 листопада о 16:00 в Дніпропетровському художньому музеї відкриється друга персональна виставка художниці Тетяни Юшкової в нашому музеї. Перша, відбулася у 2012 році.

На виставці представлено більше 100 робіт графіки і живопису. За натхненням Тетяна Юшкова звертається до природи і залишається вірною своїй улюбленій квітковій темі.

За словами авторки виставки: «Спілкування з природою у будь-якій формі кличе мене братися за олівець, пензель. Люблю спостерігати природу навесні, влітку, восени, починаючи з її відродження та завершуючи згасанням. У будь-якої пори року – своя краса, чарівність, гармонія, які я і прагну передати у власній творчості. Бажаю, аби у моїх глядачів пробуджувалися «почуття добрі». Адже мистецтво дає можливість побачити речі такими, якими вони були у минулому, коли на них дивилися з любов’ю.

Моя улюблена тема – квіти. Тема вічна у історії мистецтв. Квіти – це радість, весна, любов. Водночас це смуток. Квіти недовговічні. Ось вони відцвіли та зникли (як і люди). Однак художник може продовжити їхнє життя. І надовго. Для мене писати та малювати квіти – це як піаністу грати гами. Я із задоволенням програю такі гами, і щоразу знаходжу у цьому дещо нове. Правда, перемалювавши усі квіти у власному дворі, які я, до речі, власноруч і вирощую, я почала фантазувати, вигадувати їх, пов’язуючи з елементами українського образотворчого фольклору, зокрема із вишиванками.»


Тетяна Петрівна Юшкова народилася 8 січня 1947 року у Дніпропетровську (нині м. Дніпро).

1967 р. – закінчила Дніпропетровське державне художнє училище (нині Дніпропетровський театрально-художній коледж), відділення «Живопис».

1972 р. – закінчила Харківський художньо-промисловий інститут (нині Харківська державна академія дизайну та мистецтв), факультет «Інтер’єр та устаткування».

З 1972 року Т. Юшкова працювала у Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті, виконуючи художнє оформлення об’єктів міста, зокрема:

  • Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут (нині Придніпровська державна академія будівництва та архітектури) – вітражі (1985).
  • Лікарня УВС міськвиконкому – вітражі та інші елементи декору (1985).
  • Дніпропетровський планетарій – вітражі (1988).

У співавторстві зі С. Юшковим:

  • ресторан «Стара башта» – проекти, левкаси (1975).
  • дегустаційний комплекс «Нектар» – вітражі, левкаси, меблеві проекти (1978).
  • ресторан «Аеропорт» – левкаси (1980).
  • вагон-ресторан «Прибалтійського міжнародного туристичного потягу» – гобелени(1980).

З 1989 року Т. Юшкова член Національної спілки художників України.

2013 р. – лауреат мистецької премії ім. Федора Решетнікова.

2017 р. – лауреат мистецької премії ім. Федора Решетнікова.

Працює у царинах графіки, живопису.

Учасник обласних та всеукраїнських виставок.

Твори мисткині зберігаються у Дирекції виставок Національної спілки художників України, у Дніпропетровському художньому музеї, а також у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Америки.

Персональні виставки:

2012 р. – «Малюю з любов’ю» (Дніпропетровський художній музей).

2013 р. – «У Тетянин день» (Дніпропетровський Будинок мистецтв).

2017 р. – «Шукаю радісне «несучасне» мистецтво» (Дніпропетровський художній музей).

Виставка працюватиме до 24 грудня 2017 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!