15 березня о 18:00 у Дніпропетровському художньому музеї Микола Рідний представить новий творчий проект «Поступова втрата зору». Це — серія фотоколажних робіт та малюнків останніх років, в яких автор досліджує механізми сприйняття насильства та війни через їх зображення, що постійно циркулюють в медіа.

Втрата зорового фокусу по відношенню до спірних територій та інтересу світових засобів масової інформації до “замороженого” на невизначений час конфлікту, соціальна сліпота, нав’язана пропагандою війни, яка створює полярне бачення реальності. Звертаючись до фізіології зору та його порушень, художник проводить паралелі із осліпленням суспільства, що піддається впливу маніпуляцій зображенням та афекту.

Микола Рідний народився в 1985 році в Харкові, живе і працює в Києві. У 2008 році закінчив Національну академію дизайну і мистецтв в Харкові. У 2005 – 2012 роках був куратором галереї-лабораторії SOSка в Харкові. З 2016-го є співредактором онлайн-журналу про мистецтво, літературу, переклади та суспільство prostory.net.ua.

Рідний працює з різними медіа, починаючи від ранніх акцій групи SOSка в публічному просторі і закінчуючи фільмами, фотографічними серіями і інсталяціями, які складають поточну спрямованість його практики. Рефлексія соціально-політичних проблем в його роботах відбувається через зв’язок особистих і колективних історій, документальної реальності та вигадки.

Роботи Миколи Рідного були показані на Венеціанській бієнале сучасного мистецтва, в Мюнхенській Пінакотеці, Центрі сучасного мистецтва і медіа в Карлсруе, Музеях сучасного мистецтва Лейпцига та Варшави, PinchukArtCentre та фестивалі документального кіно Docudays в Києві.

Кураторка виставки — Катерина Русецька

Відкриття відбудеться 15 березня  2018 р. о 18:00

Виставка діє по 1 квітня 2018 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Виставка діє з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!