26 квітня 2018 року, на 96-ому році пішов з життя видатний майстер петриківського розпису, Заслужений майстер народної творчості України Василь Соколенко.

Василь Соколенко – один з найвідоміших випускників школи декоративного малювання в Петриківці, яку заснувала Тетяна Пата.

З ім’ям Василь Іванович Соколенка, пов’язаний новий етап в історії та розвитку Петриківський розпису. Саме Василь Соколенко та Федір Панко стояли біля витоків заснування фабрики «Дружба», навколо якої змогли об’єднатися кращі творчі сили Петриківки.

Твори Василя Соколенка завжди відрізняються своєрідною особливістю. Вони завжди мають чітке, майже каліграфічне, гармонійне поєднання великих і дрібних деталей, декоративних кольорових плям квітів і витончених, тендітних ліній стеблин. В.І. Соколенко в свої розписи вносить елементи, які стали ознакою його часу. Електрична лампочка, космічні кораблі під рукою художника перетворюються в декоративні елементи композиції розпису органічно поєднуючись з традиційними квітами та листям.

Очолюючи творчий колектив фабрики «Дружба» у 1970-80-х рр. Василь Іванович виховав багато майстрів наступного покоління, які продовжили розвивати традиційне мистецтво.

Адміністрація та співробітники Дніпропетровського художнього музею висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким художника, його друзям і колегам.

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!