У червні Дніпропетровський художній музей запрошує відвідувачів познайомитись з історією ще одного з музейних експонатів – це живописна робота «Діти».

Автор роботи – Меліхов Георгій Степанович(1908-1985) народний художник Української РСР. Він був справжнім майстром малюнку олівцем, а також чудовим портретистом.

Народився художник і педагог 11 (24) травня 1908 року в Харкові.

З 1935 по 1941 рік навчався в Харківському та Київському художніх інститутах

Брав участь в художніх виставках: республіканських, всесоюзних та закордонних – з 1939 року.

Працював в галузі станкового живопису. Майстер реалістичної школи.

Основні твори: “Молодий Тарас Шевченко в майстерні у К. П. Брюллова» (1947 рік), “М. Горький на Україні” (1957 рік), “Весна 1945 року” (1960 рік), “Делегати I з’їзду КП (б) України в Москві “(1969 рік).

У 1948 році Меліхов Г.С. був нагороджений Сталінською премією, заслужений діяч мистецтв УРСР з 1951 року.

Народний художник УРСР з 1967 року.

Меліхов Г.С. – член Академії мистецтв СРСР з 1979 року.

У всій своїй творчій діяльності Меліхов більш за все прагнув зображати людину. І якщо в перших студентських малюнках він домагався лише зовнішньої подібності, то в його роботах з другої половини 1930-х років вже проявляється вміння розкривати психологічний стан людини.

Для його творчості характерне прагнення до психологічної переконливості детально розробленої жанрової сцени.

Саме таку сцену можна побачити на картині, яку буде представлено в рамках проекту «Експонат місяця» з початку червня і протягом всього літа.

Тема дитинства серед творчості художника достатньо рідкісна, хоча діти-одні з найулюбленіших героїв Меліхова, тим унікальнішою сприймається картина «Діти». Діти та квіти – світ вічних цінностей. Ця картина є уособленням образу затишної домівки, сімейного вогнища. Сьогодні ця картина читається як дорогоцінне нам «ретро», безпомилково датується пам‘яттю серця.

Картину Георгія Меліхова  можна побачити з 1 червня по 31 серпня  в залі постійної експозиції. Презентація експонату місяця відбудеться 7 червня о 13.00.