19 травня 2018 року в рамках мистецької акції «Ніч музеїв» відбулося відкриття нової зали постійної експозиції Дніпропетровського художнього музею – «Модерн. Авангард. Символізм». Цей експозиційний блок презентує один з найцікавіших періодів в історії світового мистецтва кінця ХІХ – першої чверті ХХ ст. В музеї зберігається значна колекція творів визнаних майстрів модерністської доби: Костянтина Коровіна, Пилипа Малявіна, Бориса Кустодієва, Віктора Борисова-Мусатова, Бориса Григор’єва, Давида Бурлюка, Аристарха Лентулова та ін., що дозволяє на досить високому рівні представити саме цей період в розрізі вітчизняного мистецтва. Також, до експозиційного кейсу «Модерн. Авангард. Символізм» включено низку робіт унікального катеринославського художника-символіста Михайла Сапожникова, що значною мірою сприяє інтегруванню його імені в лінію розвитку мистецтва ХХ ст. Особливістю нової зали постійної експозиції стало сміливе вирішення експозиційного простору в кольорі. Насичене контрастне кольорове зонування особливо підкреслює змістові особливості представлених експозиційних блоків та окремих художніх творів. Вперше в історії музею знайдено можливість ввести до експозиційного ряду вітраж доби модерн «Іриси» та об’ємно показати картину Роберта Фалька, що має двобічне зображення на полотні. Експозиційний блок «Модерн. Авангард. Символізм» наразі є окрасою постійної експозиції музею.