У 2018 році виповнюється сто років від дня народження видатного українського художника Петра Івановича Магра. У фондах Дніпропетровського художнього музею знаходиться понад вісімдесят творів цього майстра. Вони виконані в різних техніках, в різні роки. Це і живопис на полотні олією і пастелі на наждачнім папері, гуаш, гравюри на пластиці і лінолеумі, малюнки вугіллям. Дивно, але в кожній з цих технік він сягав успіху, залишався пізнаваним в авторській манері. Але більш за все Петро Іванович Магро став відомий, як художник-графік. Він тісно співпрацював з музеєм. Неодноразово в музеї експонувалися роботи Петра Івановича. Свої статті творчості майстра присвячували мистецтвознавці Дніпропетровського художнього музею Володимир Володимирович Кулічихін, Микола Пимонович Скрипник, Людмила Володимирівна Богданова, Людмила Володимирівна Тверська.

У 1981 році в залах музею відкрилася виставка «Подвиг», де був показаний великий цикл робіт Петра Івановича, присвячених відродженню нашого міста після Другої світової війни. Жахи війни і руйнування і розквіт відновленого з руїн Дніпропетровська.

Твори циклу «Подвиг» складають значну частину музейного зібрання графічних робіт Петра Івановича Магра. Саме цими творами ми вирішили вшанувати пам’ять нашого видатного земляка.

Магро Петро Іванович

1918-2010 р.р.

Український графік, живописець. Народний художник України.

Петро Іванович Магро народився 22 червня 1918 року в селі Волоське Катеринославської губернії.

У 1940 році закінчив Дніпропетровське художнє училище.

Всю війну Магро провів в авіації – в батальйоні аеродромного забезпечення. Крім бойових заслуг, Петро Іванович проявив себе як художник – брав участь у створенні літопису 1-ї повітряної армії.

Після закінчення війни Магро П. І. працював на Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті.

З 1964 року – член Спілки художників СРСР.

Очолював правління фонду Спілки художників, був головою художньої ради обласного відділення Спілки художників України, делегатом двох всесоюзних з’їздів художників.

Магро – учасник численних художніх виставок.

Персональні виставки художника відбулися в 1968, 1969, 1978, 1981 роках.

П.І. Магро – з успіхом провів виставку своїх робіт в Лондоні, в Європейській академії мистецтв. Навесні 1999 року персональна виставка пройшла в Единбурзі.

Заслужений художник України (1996 р).

Народний художник України (2004 р.)

Твори Петра Івановича Магро зберігаються в художніх музеях Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Кривого Рогу, приватних колекціях України, Англії, Франції, Німеччини, Канад

Відкриття виставки відбудеться 22 серпня о 16:00

Відвідати експозицію буде можливо до 2 вересня включно згідно графіку роботи музею

Музей відкрито для відвідування з середи по неділю з 10:00 до 17:30

За погодних умов (сильна спека, що приводить до прогріву експозиційних приміщень) робота виставок може бути скорочена за часом. Ми рекомендуємо дознатися про можливість відвідати музей після 16:00 за телефоном 47 33 38 (каса музею) або 744 60 35 (масовій відділ)

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!