12 жовтня о 16:00 в Дніпропетровському художньому музеї відбудеться відкриття виставкового проекту, присвяченого творчості дніпровського художника Володимира Лободи і приуроченого до його 75-річчя. Подія непересічна. Довгоочікувана і надзвичайно важлива в межах культурного поля саме нашого міста. Подія, що, безперечно, викличе резонанс в місцевих мистецьких колах.

Слідом за експозицією нашого талановитого земляка Миколи Малишка, вже добре відомого дніпровському глядачеві, просторі зали музею вперше будуть сміливо освоєні творами Володимира Лободи — одного з перших «найпотужніших представників місцевого мистецького андеґраунду»: живописця, графіка, скульптора, поета, «митця-бунтівника», який не уявляє своєї творчої сили без відчуття «рідного ґрунту», однак отримав гідне визнання далеко за межами дніпровських степів.

Народився Володимир Лобода 6 липня 1943 року у Дніпрі.

Йдучи слідами батьків — художників Віктора Лободи та Ганни Квітки — почав освоювати підвалини образотворчого мистецтва спочатку в місцевій художній школі, далі — Будівельному технікумі (нині ДДКБМТА). Фахово навчався живопису у Київському художньому інституті (нині НАОМА) протягом 1965 – 1968 рр. 1973 року закінчив Інженерно-будівельний інститут у Дніпрі (нині ПДАБА) за спеціальністю «архітектор».

У 1970-х роках займався виставковою діяльністю, справою розвитку неформального мистецького середовища в рідному місті, працював над створенням монументальних об’єктів (скульптури, розписи, вітражі, на жаль, були зруйновані протягом 1980 – 1990-х рр.).

1981 року разом з дружиною художницею Людмилою Лободою та донькою Соломією (нині теж художниця) переїжджає жити до Львова, де тільки у 1990 році відбулася його перша персональна виставка. До того часу регулярно відвідує Дніпро, стає одним з ініціаторів створення неформального товариства митців «Степ» (серед учасників Сергій Алієв-Ковика, Олександр Нем’ятий, Володимир Бублик).

На початку 1990-х років разом із сім’єю у селі Турове (Дніпропетровщина) заснував на хуторі літні майстерні та своєрідний «музей народної культури».

Знакові персональні виставки відбувались, здебільшого, у Львові, Києві, Москві, а також інших містах Росії і Польщі. Твори митця увійшли до колекцій українських та російських державних музеїв, а також приватних колекцій в Україні, Польщі, США, Канаді, Німеччині, Швейцарії.

Нинішнє виставкове полотно є досить широким. В експозиції, що містить близько ста творів, природним чином (подібно до митцевої майстерні) поєднано олійний живопис і акварелі, друковану графіку і скульптуру, дерево і камінь, слово й інсталяцію. До того ж, виставка має характер дещо ретроспективний, що суттєво й підіймає градус цікавості. Роботи 1960-х років трохи вражають різністю й сміливістю шукань, відсилають до контекстів європейських, у творах 1970 – 1980-х років все більше зміцнюється Володимир Лобода в своїм «безкомпроміснім» стилі, і, безперечно, вже «хрестоматійний» Лобода б’є у вічі відвертістю кольору, форми і сюжету у своїх творіннях останніх кількох десятиліть.

Познайомитися із митцем такої творчої потужності, нашим земляком, фігурою непересічної харизми та характеру; почути думку симпатиків, послідовників, а також противників і творчих опонентів; побачити на власні очі монументальність художніх образів; спробувати самотужки чи за допомогою авторських та кураторських коментарів розкрити зміст назви проекту; побачити досі небачене, задуматися про замовчуване й дає можливість виставка, автори якої чекають певного фітбеку саме від дніпровського глядача. В дещо іншому якісному і кількісному складі твори Володимира Лободи нещодавно вже експонувалися у Львові та Києві, наступним виставку вже цілого подружжя художників Володимира та Людмили Лободи прийматиме Мистецький Арсенал (Київ).

Дніпропетровський художній музей висловлює вдячність родині митця за надані твори та матеріали, а також за надзвичайну ініціативність та клопітку підготовку експозиції. Куратор проекту Андрій Кісь і ми з нетерпінням чекаємо на якомога ширший глядацький загал і ваші відгуки.

Відкриття відбудеться 12 жовтня  2018 р. о 16:00

Виставка діє по 4 листопада 2018 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Виставка діє з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!