В 2018 році відмічається 100 років з дня народження видатної української художниці Олени Яблонської. Художній музей відмітив юбілей експонуваням двох графічних робіт Яблонської, що сберігаються в фондах музею. Відвідувачі музею будуть мати змогу побачіти їх до кінця листопада.

Українська художниця, живописець і графік. Заслужений художник України.

Олена Нилівна Яблонська народилася 28 серпня 1918 року в Смоленську в родині художника, графіка і викладача словесності Ніла Олександровича і Віри Георгіївни Яблонских.

Сестра видатної української художниці Тетяни Яблонської та архітектора Дмитра Яблонського.

У 1934 році вступає до Київського художнього технікуму і проходить трирічну програму за один рік.

З 1935 року – студентка Київського державного художнього інституту, де вчиться у К.Єлевою, А Шовкуненко, П.Котова.

У 1939 році Олена Яблонська виходить заміж за видатного українського художника Е.В.Волобуева.

У 1941 році закінчує інститут і з початком Великої вітчизняної війни виїжджає в евакуацію в Саратовську область.

До 1943 року Олені Нилівні доводиться відкласти свої творчі плани і працювати обліковцем.

У 1945 році нагороджена Медаллю “За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.”.

Член Спілки художників СРСР з 1944 року.

З 1945 року Яблонська Е.Н. бере участь в республіканських, а з 1946 року – у всесоюзних художніх виставках.

Жила і працювала в Києві. Майстер станкового живопису та книжкової графіки.

Двадцять років Олена Нилівна ілюструвала книги. На її роботах виросло кілька поколінь дітей. Малюнки Яблонської оригінально скомпоновані, дуже зрозумілі дітям.

З 1945 по 1975 рік художниця вела і педагогічну діяльність. У художній школі вона вчила переважно графіків і скульпторів. Її незвичайний підхід до малюнка грунтувався на уроках, отриманих свого часу від батька.

У 1977 році присвоєно звання – “Заслужений художник України”.

У 2008 році в Національному художньому музеї України відбулася виставка Е.Н.Яблонской, приурочена до 90-річчя від дня її народження.

Померла художниця 25 березня 2009 року в Києві, похована на Байковому кладовищі.

Твори Е.Н. Яблонської представлені в Національному художньому музеї України, в музейних, галерейних і приватних збірках в Україні, Німеччині, Англії, США і в інших країнах.