11 липня 2019 року о 18:00 у виставковій залі Дніпропетровського художнього музею відбудеться відкриття персональної виставки фотохудожника Олександра Хвороста.

Це вже друга персональна виставка митця у ДХМ. Сам автор зазначає, що його фотографії, які увійшли до цьогорічної експозиції, про людину:

«Я завжди намагався зрозуміти, що таке людина. І фотографія – це непоганий спосіб спробувати досягти мети. Спостерігати за людьми дуже цікаво в цілому, і що більш важливо, спостерігаючи за людьми, я спостерігаю за собою. Адже вибір сюжетів і компоновок не випадковий, і проаналізувавши їх я можу зрозуміти про себе щось таке, що недоступно розумінню звичайним шляхом. Відповідно фотографія в певному сенсі, відіграє роль інструменту самопізнання».

Кожен, хто відвідає виставку, зможе не лише познайомитися з мистецькою методикою пізнання сутності Людини, а й відкрити щось у собі. Не випадково фотохудожник не дає назв своїм роботам: він не прагне нав’язати глядачу свої асоціації, а навпаки мотивує кожного по-своєму інтерпретувати символи, спираючись на власний життєвий досвід.

Слова Олександра Хвороста  про:

…міста: я народився в Донецьку, перші двадцять років прожив в Кременчуці, наступні двадцять в Дніпрі.

…психологію: почав активно цікавитися психологією з 15 років, але тільки в Дніпрі цей інтерес став професійним. Я отримав профільну освіту і деякий досвід практичної роботи.

…фотографію: вперше мене познайомив з фотографією батько, коли було років 12. Напевно, що захоплення фотографією так би і залишилося на аматорському рівні, якби не участь в цьому процесі двох великих майстрів: Олексія Шпака і Марлена Матуса, яким я безмежно вдячний.

…про виставки взагалі: незважаючи на те, що я не дуже люблю показувати свої фотографії і брати участь у виставках,  та за останні 10 років, я брав участь в приблизно 20 виставках, з яких 6 персональних. Єдину нагороду, «Золота медаль у категорії «Спорт», отримав виключно тому, що потрібно було показати формальну діяльність для збереження членства в НСФХУ. Більше фотографії на конкурс не відправляв.

…про виставку у ДХМ: ця виставка важлива для мене тим, що завершує певний етап в моєму житті як фотографа. Я свідомо відмовився від використання професійної техніки, серйозно змінив розуміння, що таке фотографія, і що таке фотографія в моєму житті. Безумовно, в моїй фотографії, з’являться нові змісти та нові форми.

ЗАПРОШУЄМО НА ФОТОВИСТАВКУ!

Адреса музею: м. Дніпро, вул. Шевченка, 21,

тел. (056) 746-26-80

http://artmuseum.dp.ua/

https://www.facebook.com/artmuseumdp/

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!