Виставка «Живопис, графіка» Євгена Ходи

05 вересня 2019 року о 16.00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться презентація персональної виставки живописних та графічних творів дніпропетровського художника Євгена Ходи. Цей проект присвячено 60-річчю від дня народження художника і є своєрідною спробою підбити підсумки творчих пошуків за останні роки.

Євген Хода належить до покоління митців, які стали безпосередніми учасниками нових процесів у художньому житті, що відбувалися наприкінці 1980-х – початку 1990-х рр.. Для цього періоду в історії образотворчого мистецтва було характерне нове філософське обґрунтування у сфері духовних пошуків, багатоплановість художнього мислення, свобода творчості, що не була нарешті обмежена ідеологічними забобонами.

На початку 1990-х рр.. художник створює низку робіт, що мали під собою образне змістовне навантаження і розкривали процеси змін у суспільстві: «Діалог», «Вечеря», «Ангел». Наприклад, робота «Капітолійська вовчиця», темою якої є розпад Римської імперії,  безпосередньо асоціюється з розвалом Радянського Союзу. Пізніше художник пише триптих «Музиканти», з’являється робота «Метаморфози», що висловлюють та передають переживання митця у цей складний період. Серед робіт останніх років на виставці репрезентуються такі: «Сумнів», «Післямова» (2017 р.), тематикою яких є філософські роздуми щодо вічних тем: чоловік та жінка, самотність, сенс життя.

Важливу роль в образному настрої представлених творів грає особлива авторська техніка з використанням складної рельєфної основи, збагаченої ґратажною технікою, колористикою з домінуванням стриманих відтінків для імітації потрісканої фрески, особливе співвідношення теплих та холодних кольорів.

Додатково про автора проекту: Євген Віталійович Хода народився в м. Дніпропетровську (тепер Дніпро) 10 серпня 1959 року в родині вчителів. У 1978 р. закінчив Дніпропетровське державне художнє училище ім. В.Вучетича, а у 1985 р. – відділення «Інтер’єр та обладнання» Харківського художньо-промислового інституту (тепер Харківська державна академія дизайну і мистецтв). З 1985  по 1997 рр. працював у Дніпропетровському художньо-виробничому комбінаті Художнього Фонду України. Далі, протягом десяти років працював в м. Київ. З 2012 р. працює у Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара старшим викладачем кафедри образотворчого мистецтва і дизайну факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства. Є. В. Хода є лауреатом мистецької премії ім. Ф. Решетникова в номінації «Для живописців і графіків». З 1990 р. є членом Національної Спілки Художників України. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок. Твори художника знаходяться в приватних колекціях в Україні, Австрії, Ізраїлі, Німеччині, Вірменії.

Виставка триватиме по 22 вересня 2019 року.

Тел. 746-26-80.