13 лютого 2020 р. о 16:00 у виставковій залі Дніпропетровського художнього музею відбудеться відкриття виставки фотографії «Пікторіальний Вернісаж 1999-2019», присвяченій 20-річчю Студії Пікторіальної Фотографії Сергія Селезньова.

В експозиції будуть представлені роботи Сергія Селезньова та Олександри Родіонової, які сміливо можна назвати пікторіальними фотографіями – найбільш глибоким видом фотографій, котрий спонукає задуматися над сучасними та вічними темами: про добро і зло, про людські якості.

Студія Пікторіальної Фотографії була заснована 31 травня 1999 року фотографом Сергієм Селезньовим. Враховуючи власні погляди на мистецтво фотографії взагалі, організатор Студії обрав саме пікторальну фотографію як напрямок для своєї діяльності. У ній приваблювала мальовничість, образність і звернення до міфології, біблійних та літературних сюжетів і образів. Пікторіальна фотографія найбільш близька до класичного живопису (під класичним слід розуміти вид мистецтва, перевірений часом), тому саме пікторіалістів, найімовірніше за все, слід називати фотохудожниками. Переконатися в цьому можна, відвідавши виставку у Художньому музеї, яка яскраво продемонструє всі особливості мистецтва пікторіальної фотографії.

Про митців:

Сергій Селезньов, народився 12.10.1954 року в Дніпропетровську. У 1977 році закінчив гірничий інститут ім. Артема, за фахом гірничий інженер-електрик, в 1982 році музичне училище ім. Глінки («з відзнакою», за фахом диригент хору). Працював інженером-конструктором вищої категорії і, паралельно, вокалістом ансамблю «ГАММА».

З 1994 року – професійний фотограф, з 2002 року – член Національної спілки фотохудожників України. Автор понад 45 персональних виставок, призер кількох конкурсів фотографії в Україні, Білорусі, Італії. Автор підручника «НОВАЯ Пикториальная Фотография» (вийшов у серпні 2019 року, видавництво «Альтерпрес», Київ). З грудня 2013 року перебуває в лавах київської організації НСФХУ.

Олександра Родіонова, народилася 2.10.2002 року в Дніпропетровську. Майстер спорту з художньої гімнастики, школярка. У 2014 році стартував проект «Спадкоємці», в якому Олександра була першою випускницею (в 2018 році). З грудня 2018 року членкиня Національної спілки фотохудожників України. Брала участь в трьох фотовиставках в Києві (під егідою НСФХУ та НСКУ), в ювілейній виставці Студії (грудень 2019 – січень 2020). Ця виставка в неї п’ята.

Наприкінці 2018 року було створено творчий дует авторів (Сергія Селезньова і Олександри Родіонової) – «Magic ART Duo». Молодість плюс досвід об’єдналися в спільній творчості.

В минулому році ними розпочато новий Проект, з назвою «ФОТОтеатр MAD».

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!