19 серпня о 16:00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться відкриття виставки «ОГРІНСЬКЕ КОЛО», присвяченої творчості гурту митців дніпровського андеґраунду періоду 1970 х — поч. 1990 х рр., відомого в контексті регіонального мистецтва як «огрінська школа». Подію символічно приурочено до 30-го Дня Незалежності України. Мистецький захід відбудеться в рамках програми «Культурна столиця».

В основу проєкту лягла спроба поглянути на творчість гурту художників, об’єднаних спільним баченням українського мистецького процесу, долі яких з 1970-х років були тісно пов’язані та позначені спільною художньою практикою. В експозиції почасти репрезентовано творчі доробки ключових «огрінців»: Валерія Гречаного, Євгена Деркача, Володимира Падуна та Олександра Самійленка. Творчість митців до часів здобуття Україною незалежності лишалася в тіні, часто ігнорувалася офіційним мистецьким осередком, оскільки не вписувалася – ні засадничо, ні за формою – до тогочасного мейнстриму. Навіть ті нечисленні вибрані графічні й живописні твори художників, представлені на виставці, дають загальне уявлення про самобутній художній підхід авторів до осмислення традицій національного колориту в площині візуального мистецтва. Роботи чотирьох художників присвячені мальовничим пейзажам різних куточків Огріні. Виконані в різному настрої та вирішені стилістично розмаїто, композиції розгортають перед глядачем захоплюючу панораму питомо українського краєвиду. Символічно, що саме такого наповнення експозиція стане подарунком містянам до 30-ї річниці Незалежності України.

Виставковий проєкт реалізується в Дніпропетровському художньому музеї також не випадково, адже за всю не надто розлогу спільну виставкову історію «огрінського кола» останньою гуртовою і найбільш знаковою стала експозиція творів митців, представлена 2003 року у Художньому музеї й також присвячена Дню Незалежності України. До нинішньої експозиції увійшли роботи з музейного зібрання, а також твори, надані власне авторами та їх родинами. Тепер, коли троє з чотирьох художників – Валерій Гречаний, Володимир Падун та Євген Деркач – відійшли у засвіти, виставка такої концепції набуває особливого значення для культурно-мистецького життя міста. Візуальне наповнення проєкту несе позитив та вражає яскравим колоритом, тому глядач будь-якого віку, фаху чи кола захоплень зможе цілком задовольнити свої культурні потреби, відвідавши виставку.

Куратори проєкту – Володимир Маліков, Ольга Щербина
Термін дії виставки — з 19 серпня по 3 жовтня 2021 року.

Адреса музею: м. Дніпро, вул. Шевченка, 21
Час роботи: 10:30 до 17:30 (каса до 17:00,
інформацію щодо режиму роботи в літній період
можна уточнювати на офіційних сторінках музею)
Санперерва: 13:00 – 13:30
Вихідні – понеділок, вівторок
Тел.: (056) 746-26-80
www.artmuseum.dp

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!