Презентація образотворчого видання

«ОГРІНЬ. Мистці дніпровського андеґраунду 1970-х – поч. 1990-х рр.»

24 вересня о 16:00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться презентація образотворчого видання «ОГРІНЬ», присвяченого творчості кола митців дніпровського андеґраунду періоду 1970‑х – поч. 1990‑х рр., відомого у контексті регіонального мистецтва як «огрінська школа». Захід буде проведено на базі експозиції виставки «Огрінське коло».

Образотворче видання здійснено в рамках програми «Культурна столиця». Проєкт репрезентує другу частину авторського дослідження творчості місцевого мистецького андеґраунду означеного періоду. Перша частина була присвячена феномену неофіційного творчого гурту художників СТЕП і видана минулого року також за підтримки програми «Культурна столиця».

Видання «ОГРІНЬ. Мистці дніпровського андеґраунду 1970-х – поч. 1990-х рр.» – праця молодих мистецтвознавців Володимира Малікова та Ольги Щербини, в основі якої лежить спроба поглянути на творчість гурту художників, об’єднаних спільним баченням українського мистецького процесу, долі яких з 1970-х років були тісно пов’язані та позначені спільною художньою практикою. Це вперше творчість кола огрінських художників буде цілісно розглянута в рамках одного образотворчого видання як феномен регіонального культурного поля. Розділи роботи присвячено ключовим «огрінцям»: Валерію Гречаному, Євгену Деркачу, Володимиру Падуну та Олександру Самійленку. На сторінках кольорового видання постануть чотири яскравих художні світи – такі різні візуально і такі споріднені ментально. Колір та лінія, закладені у творах живопису і графіки «огрінського кола», вразять відвертістю, співзвучністю. Тут і кращі відомі композиції Володимира Падуна, і перші та найсвіжіші пейзажі Олександра Самійленка. Вперше друком будуть представлені світу й маловідомі роботи Валерія Гречаного періоду 1970-х років і деякі картини Євгена Деркача, створені за останні кілька літ.

Протягом презентації видання автори розкажуть про шлях ідеї проєкту, про цікаві факти під час його реалізації, а також дадуть відповідь на питання гостей щодо своєї роботи, творчості огрінських митців, за потреби прокоментують діючу виставку. На подію також буде запрошено спеціального гостя – учасника «огрінського кола» Олександра Самійленка.

Автори проєкту, куратори виставки – Володимир Маліков, Ольга Щербина.

Термін дії виставки — з 19 серпня по 03 жовтня 2021 року. Протягом цього часу в експозиції можна буде ознайомитися з образотворчими виданнями «ОГРІНЬ. Мистці дніпровського андеґраунду 1970-х – поч. 1990-х рр.» і «Міф про степ».

Адреса музею: м. Дніпро, вул. Шевченка, 21
Час роботи: 10:30 до 17:30 (каса до 17:00)
Сан перерва: 13:00 – 13:30
Вихідні – понеділок, вівторок