28 березня 2013 року,  о 15.00, у приміщенні Дніпропетровського художнього музею відбудеться презентація книги «Микола Родзін» (автор – заслужений працівник культури України, мистецтвознавець Л.В.Тверська).

Ця спільна подія підготовлена двома мистецькими закладами: Дніпропетровським художнім музеєм та Дніпропетровським Будинком мистецтв.

Постать заслуженого художника України, одного з провідних графіків нашої області, ветерана Великої Вітчизняної війни Миколи Родзіна заслуговує пошанування та визнання. Презентація відбудеться на фоні виставки картин митця. Книга відтворює життєвий і творчий шлях художника, який є зразком для наслідування молодому поколінню. Вона багато ілюстрована як творчими роботами, так і фотографіями митця.

Народився Микола Родзін у селі Новоселівці на Харківщині. З дитинства захопився малюванням і це визначило майбутню професію. 1940 року почав вчитись у Дніпропетровському художньому училищі, але війна не дала змоги його закінчити. Добровольцем юнак вступив до винищувального батальйону, навчався у військовому училищі, знову був на фронті. Після поранення у 1945 році повернувся до Дніпропетровська і продовжив навчання.

1949 року Микола Іванович закінчив Дніпропетровське художнє училище, а 1955-го – Харківський художній інститут. Його дипломна робота “Індустріальні мотиви” одержала високу оцінку не лише в художньому інституті.

Дитинство і юність художника минуло у промисловому Дніпропетровську. Можливо, звідси любов до індустріальних пейзажів. Ще студентом він багато подорожував, збирав матеріали для майбутніх творів по вугільних шахтах Донбасу, руднях Кривого Рогу, металургійних заводах Дніпропетровщини,Донеччини та Запоріжжя.

Особливістю творчості Миколи Родзіна є те, що він дуже чуйно уважно сприймав характерні особливості техніки офорту. Широко використовував й іншу техніку – акватинту, гравюру, м’який лак і вклав помітний внесок у розвиток післявоенного українського естампу. На будинку, де мешкав М.І.Родзін сьогодні меморіальна дошка.

Книга буде корисна як художникам і студентам мистецьких професій, так і широкому загалу шанувальників образотворчого мистецтва.

Презентація книги «Микола Родзін»

відбудеться 28.03.2013 р. о 15.00

Зала  № 11 (перший поверх музею)

За адресою: вул. Шевченка, 21, м. Дніпропетровськ