Дніпропетровський художній музей запрошує на заходи, присвячені справжній перлині, одній із візиток не тільки музею, але й міста Дніпра.  Це відома картина Марії Башкірцевої «В студії». «Повернення мандрівниці» є продовженням  минулорічного проекту, який має назву «Закордонні мандри відомої картини» (вересень 2017).

Оригінальні роботи Башкірцевої нині є рідкістю, з огляду на те, що велика їх частина загинула під час Другої світової війни.  Датується картина одна тисяча вісімсот вісімдесят першим роком і являє собою класику європейського живопису. За останні десятиліття це полотно вже неодноразово брало участь у міжнародних проектах у Франції (1995 р.), США (1999-2000 р.р.), Іспанії (2011 р.). Останнє турне відбувалось протягом  2017 – 2018 р.р. у США де картина брала участь у великому проекті американської федерації мистецтв, присвяченому жінкам-художницям, які працювали в Парижі в останній третині дев’ятнадцятого століття. На виставках було представлено творчість талановитих і непересічних жінок. А Марія Башкірцева саме такою і була.

Марія Костянтинівна Башкірцева (народилася 11 листопада 1858 Гавронці, Полтавський повіт, Полтавська губернія – померла від туберкульозу 31 жовтня 1884, Париж) – французька художниця українського походження, автор знаменитого щоденника. Творча спадщина Марії Башкірцевої складається, крім «Щоденника», з 150 картин, 200 малюнків, акварелей і скульптур

Сьогодні інтерес до жіночої творчості великий і не випадковий. У другій половині ХХ століття актуалізувалася філософія відмінності, що спричинила перегляд традиційних іерархій. Феміністська ідеологія вплинула на світову художню практику. Проблеми ідентичності, в тому числі гендерні стали основою сучасного мистецтва. В цьому аспекті ця робота М.Башкірцевої стає дуже актуальною.

У вересні робота відомої художниці повернулась до Дніпропетровського художнього музею. Співробітники музею запрошують всіх бажаючих на низку заходів, присвячених цій події. Адже в наступному році картина «В студії» знову замовлена для участі у виставці в Національному музеї Варшави  (Польща).

Яке  має значення саме ця робота Марії  і яке місце вона посідає в сучасній культурі? В якому ракурсі було представлено творчість та особистість Башкірцевої у закордонних виставкових проектах Франції, США, Іспанії? Розгляду цих питань та виставковій події 2017-2018 року (США) присвячені цікаві зустрічі.  А ще про те, як ця жінка була, є і буде не тільки натхненником, а й талановитим, хоча часто недостатньо оціненим, творцем.

Музей запрошує:

21 та 27 вересня, о 14:00

Лекції з відеорядом «Від Денвера до Вільямстоун. 2017 – 2018»

Коротко про творчий шлях художниці.  Фотозвіт з виставок у США

23 та 30 вересня, о 13:00

Лекції з відеорядом «Марія Башкірцева. Одна з тих, яка справами та думками змінювала світ». Виставковими шляхами Ніцци, Нью-Йорку, Мадриду (1995-2011)

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!