12 вересня о 16:00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться вернісаж виставки кращих творів з музейного зібрання, присвячених нашому місту. Музей давно не тішив дніпрян подібними візуальними добірками, тому напередодні Дня міста ця подія буде особливо актуальною і навіть святково-врочистою. До того ж, відкриття виставкового проекту стане другим цьогорічним спеціальним заходом в рамках відзначення 105-ліття Дніпропетровського художнього музею.

«Дніпро. На хвилях часу». Саме під такою промовистою назвою на нинішній виставці об’єднано вибрані твори живопису та графіки зі збірки музею — різноманітні міські пейзажі у виконанні художників нашого краю — від часів Катеринослава, Дніпропетровська і сягаючи років Незалежності.

За вікову свою історію існування музей влаштував немало виставок творів художників Дніпропетровщини, однак переважно об’єднавчою основою для формування експозицій були саме належність авторів до нашої «школи», пам’ятні дати, ювілеї місцевої організації НСХУ чи «Художнього училища». Нинішній же проект цілковито присвячений одному імені, й ім’я це сьогодні — Дніпро. У візуальнім ряді авторський підпис поступається місцем власне сюжету — міському пейзажу: знайомому чи геть забутому, індустріальному чи ліричному, панорамному чи камерному.

В експозиції об’єднано біля 40 творів живопису та графіки, виконаних у найрізноманітніших техніках. Тут і пастозний олійний живопис, і прозорі акварелі, і м’яка пастель, і «сувора» ліногравюра та ін. від добре відомих нам Бориса Смирнова, Миколи Глущенка, Марії Котляревської, Петра Магра, Миколи Родзіна, Георгія Чернявського, Володимира Ерліха, Юрія Євдущенка, Олександра Нем’ятого, Михайла Кублика і багатьох інших.

За визначенням кураторів, цей проект стане чудовим подарунком мешканцям Дніпра, адже це «своєрідна виставка-листівка»: в експозиції, ніби в старому альбомі, зібрані зображення панорам, вулиць і вуличок нашого міста різних часів, різних пір року, різних настроїв.

Виставка орієнтована на найширше коло глядацької аудиторії. Експонований матеріал зацікавить і дорослого відвідувача, і найменшого, для якого більшість зображень відкриє небачений художній образ рідного міста з минулого, і так само — найстаршого відвідувача, котрому випаде чудова нагода реанімувати в пам’яті місця, де минуло дитинство, юність, молодість. Окрім дніпрян, неабияке зацікавлення виставка може викликати і в нинішніх гостей нашого міста, одночасно познайомивши їх з «тихою історією» Дніпра та образотворчим мистецтвом нашого краю. І, безперечно, ми чекаємо на гостей будь-якого фаху, сфери інтересів і уподобань: кожен знайде свій «маршрут» експозицією!

Куратори виставки — Сергій Несмачний, Ольга Щербина.

Термін дії виставки — з 12 вересня по 6 жовтня 2019 року.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Виставка діє з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 746 26 80


Поделитесь с друзьями в социальных сетях!