18 грудня 2019 р. о 12.00 у Дніпропетровському художньому музеї відкривається виставка «Китайгород – колиска духовності». Проект реалізується у рамках пілотної програми «Китайгород козацький», що була ініційована Царичанською районною державною адміністрацією та Китайгородською об’єднаною територіальною громадою, розпочата у 2019 р. і триватиме три роки. Програма має такі основні напрямки: історично-краєзнавчий, мистецький, археологічний, екологічний та рекреаційний. Саме роботи учасників мистецької платформи репрезентуються на виставці.

Мета мистецької платформи спрямована на формування культурних та моральних цінностей у процесі пізнання мистецтва та художньо-творчого самовираження, поваги до національної мистецької спадщини, виховання гармонійного співіснування людини та природи.

Задля реалізації поставлених проектом завдань, у червні 2019 р. був організований пленер, у якому і взяли участь студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та вихованці Царичанської школи естетичного виховання. Під час пленеру учасники познайомилися з історією Китайгорода та комплексом церков середини ХVIII ст., які є унікальними пам’ятками архітектури, найстарішими культовими спорудами Дніпропетровщини, побудованими в стилі бароко.

Під час пленерної  практики  учасниками  було написано чимало етюдів,  створено портрети, пейзажі, які викликають позитивні емоції і налаштовують на ліричний настрій завдяки тому, що основною темою робіт була місцевість  мальовничого села Китайгород. Знайомство із славетною історією краю, первозданною природою, унікальними пам’ятками архітектури, чудовими гостинними мешканцями Китайгорода викликало шквал емоцій, які студенти коледжу та вихованці школи постаралися передати у своїх творах.

Практично всі роботи, які експонуються на виставці, дозволяють відчути неперервний зв’язок поколінь, несуть маленький вогник гордості за те , що вони – українці, що народилися на цій прекрасній землі, єдиній і неповторній, і направлені на утвердження істини «Китайгород – колиска духовності».

Виставка працюватиме по 08 січня 2020 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 746-26-80

095 59 09 277

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!