19 грудня відбулося відкриття виставки обласного конкурсу дитячого малюнка «Різдвяні свята». Організатори виставки – Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, КЗК «Дніпропетровський художній музей» ДОР»  та комунальний позашкільний навчальний заклад «Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка» Дніпропетровської обласної ради».

Конкурс проводиться один раз на два роки. Метою його проведення є залучення школярів до глибокого вивчення надбань культурної спадщини українського народу. Обряди, що супроводжують Різдвяні свята, образи природи рідного краю у зимовий період, дитячі новорічні розваги, образ України у зимовий час – такі теми були запропоновані юним художникам.

Конкурс був проведений у трьох вікових категоріях за номінаціями «Живопис» та «Графіка». У ньому взяли участь 848 юних художників віком від 6 до 18 років з 12 міст, 13 районів, 12 об’єднаних територіальних громад,  які представили 882 роботи. Цікаві конкурсні колекції надіслано з міст Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Кам’янського, Нікополя, Новомосковська, Першотравенська, Покрова, Жовтих Вод, Синельникового, Криничанського, Покровського, Магдалинівського, Синельниківського,  Юр’ївського районів.

Оцінювало роботи компетентне кваліфіковане журі до складу якого входили:

-Труш Ігор Борисович, голова журі, мистецтвознавець, провідний науковий співробітник комунального закладу культури «Дніпропетровський художній музей» Дніпропетровської обласної ради»

-Філінська Світлана Павлівна, мистецтвознавець;

-Ямпольська Ольга Олександрівна, викладач кафедри дизайну  Державного вищого навчального закладу “Придніпровська державна академія будівництва та архітектури”

Журі визначило 36 найкращих робіт, автори яких стали переможцями.

За підсумками цього конкурсу підготовлена експозиція обласної виставки дитячого малюнка. На виставці представлено 144 найкращi роботи переможців та учасників конкурсу. У дитячих творах – романтика різдвяної ночі з янголами, з очікуванням зірки, ніжною дівою Марією та маленьким Ісусом, зимові пейзажі рідного краю, веселі колядники, які прославляють Бога та бажають людям різних гараздів у Новому році, дитячі зимові  розваги – від минулого до сьогодення. Ця виставка відкриє відвідувачам захоплюючий світ дитячих фантазій, нове сприйняття  довколишнього світу, нагадає про вічні цінності, сповнить душу радістю та оптимізмом, які так нам потрібні у сучасному стрімкому та достатньо жорсткому світі.

Дніпропетровський художній музей та дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка» тривалий час товаришують та плідно співпрацюють разом. З 2000-го року було проведено багато спільних виставок, таких як: «Петриківські династії»,  «Простір Н. П. Довгялло та її учнів», «Війна, мир, діти», «З Україною у серці», «Райдуга на склі».