В ніч з 19 на 20 січня 2020 року на 79-му році життя не стало з нами Людмили Володимирівни Тверської – мистецтвознавця, художнього критика, колеги, яка з 1969 по 2012 роки працювала у Дніпропетровському художньому музеї.

Випускниця Ленінградського державного інституту живопису, скульптури та архітектури ім. І.Ю. Рєпіна, вона в музеї  пройшла шлях від старшої наукової співробітниці, завідуючої науково-експозиційним відділом до  директорки музею у 1987 – 2003 роках. Член Національної спілки художників (з 1977 р.), Заслужений працівник культури України (з 2004 р.), вона була нагороджена багатьма медалями та Почесними грамотами.

Людмила Володимирівна брала активну участь в комплектуванні колекції нашого музею творами мистецтва народів колишнього СРСР, відіграла провідну роль в вивченні та популяризації колекції музею. Завдяки професійній майстерності та науковому досвіду спромоглася досягти великих успіхів в області побудови експозиційного музейного простору, в показі творів живопису, скульптури, предметів народно-ужиткового мистецтва.

Протягом всього свого життя вона вела кропітку роботу, популяризуючи творчість художників нашого краю. Нею написано й опубліковано понад 30 каталогів, буклетів, альбомів, а також 46 статей, присвячених дослідженню творчої діяльності дніпрянських митців. Людмила Володимирівна Тверська в своїх роботах та усних виступах завжди давала конструктивну мистецтвознавчу оцінку виставленим в музеї творам, приділяючи особливу увагу творчості молодих.

Людмила Володимирівна Тверська – частина історії музею, тому що її професіоналізм, її діяльність як музейниці була пов’язана саме з Художнім музеєм, була частиною і нашого життя. Ми вдячні їй за це. А також за те, що вона навчила нас багато чому і, сподіваємося, музей і надалі в своїй діяльності буде одним з найцікавіших музеїв нашої країни.

Колектив музею висловлює глибоке співчуття рідним та близьким Людмили Володимирівни. Світла пам’ять дорогій нашій колезі.

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!