10 жовтня 2020 року в Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка Оксани Стратійчук “Мокуліто”. Киянка Оксана Стратійчук — визнаний віртуоз графічних технік, її офорти й літографії добре знані в Україні, хоча у Дніпрі вона вперше представлятиме персональний проект. Впродовж останніх років художниця проводить творче дослідження техніки мокуліто — оригінального японського методу плоского друку. О. Стратійчук першою запровадила цю техніку у сучасну українську друковану графіку.
Творча практика Оксани Стратійчук — це свідоме переживання довколишнього світу з метою увібрати гнучку мудрість природи, свідчення на користь простих дій у справі побудови великої гармонії.
«Оксана Стратійчук переконливо демонструє, що різні графічні техніки й класичний чорно-білий друк цілком підходять для милування природою і речами. Тим-то у роботах художниці доволі виразно проглядає такий собі дзен-буддистський підхід до самого процесу споглядання речей, а відтак і до зображення: коли у одній квітці бачиш усі квіти всесвіту і сам всесвіт, а крапля води вміщає усі дощі та усі океани.
Сотні друкованих робіт, створених Оксаною Стратійчук, потроху складаються у гіпертекст, який дивовижним чином через підкреслено прості об’єкти оповідає про складні та небуденні речі й витончені почуття та відчуття. Дивна річ: у роботах художниці дзенська медитативність органічно поєднується з європейською графічною традицією», — пише мистецтвознавець Катерина Липа.
Мокуліто — техніка плоского друку, яка була винайдена в Японії наприкінці ХХ століття і полягає у використанні фанери у якості друкарської поверхні. Основний рисунок наноситься на дошку за допомогою літографських матеріалів, але можна також використовувати прийоми гравюри, поєднуючи ефекти плоского друку з високим. На відбитку виразно проявляється текстура деревини, що також збагачує зображення.
До експозиції увійдуть твори, виконані протягом 2014–2019 років.
Адреса музею: м. Дніпро, вул. Шевченка, 21
Час роботи: 10:30 до 17:30 (каса до 17:00)
Санперерва: 13:00 – 13:30
Вихідні – понеділок, вівторок