16 квітня 2021 р. у Дніпропетровському художньому музеї відкривається виставка «Мереживо барв», яка репрезентує майже 50 робіт української художниці, майстрині петриківського розпису Вікторії Тимошенко, мисткині з багаторічним стажем, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Авторка витончених, яскравих, самодостатніх декоративних творів народилася у с. Хутірське Петриківського району Дніпропетровської області, почала малювати з дитинства, мистецтву розпису вчилася у своєї мами – Валентини Хоменко, майстрині петриківського розпису, яка багато років працювала на відомій фабриці петриківського розпису «Дружба». Закінчила Петриківську художню школу імені Т. Пати, а згодом – Криворізький державний педагогічний університет.
Привнесення особистої стилістики визначає почерк Вікторії. Її петриківські «перформанси» з розпису під’їздів, автомобілів, інтер’єрів та багатьох інших речей добре відомі по всій Україні. Брала участь у тематичних мистецьких фестивалях, багатьох виставках, зокрема персональних і родинних, удвох з матір’ю. У 2013 р. взяла участь у Всеукраїнській виставці-конкурсі «Кращий твір року», і 10 робіт художниці були представлені у виставковій залі ЮНЕСКО в Баку під час винесення рішення щодо включення петриківського декоративного розпису до Переліку нематеріальної спадщини людства.
Вікторія – представниця мистецького покоління, що не зупиняється на усталених традиціях петриківського розпису. Її «петриківка» представлена в різних техніках та матеріалах з тематикою українських свят та обрядів. Традиційна композиція творів художниці межує з особистим переосмисленням, що втілюється у сюжетних роботах, тематичних модульних композиціях. Майстриня впевнено вважає, що «петриківські майстри роблять все і, мабуть, навіть більше для збереження петриківського розпису. «Петриківка» не повинна бути модною, це мистецтво, яке повинні знати всі, як в Україні, так і за її межами. І люди повинні сприймати її не тільки як сувеніри, а й як мистецтво, яке передається через покоління. Це історія нашого народу, це душа України!»
Термін дії виставки — з 16.04. по 9.05.2021 р.
Адреса музею:
м. Дніпро, вул. Шевченка, 21.
Тел.: (056) 746-26-80
095 59 09 277
Поделитесь с друзьями в социальных сетях!