10 лютого о 18:00 у Дніпровському художньому музеї відбудеться презентація фотовиставки «Кам’яна спадщина в Європі» французького фотографа Фредеріка Шобена. Проєкт реалізовано за ініціативи «Альянс Франсез» м. Дніпра та за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччини в Донецьку (з офісом у Дніпрі).

На виставці будуть представлені фотографії понад 40 локацій з 21 країни Європи – серед них й українська Хотинська фортеця. Ця виставка – чудова нагода продемонструвати спільну європейську історію та культуру, а також покласти початок урочистим подіям з нагоди тридцятиріччя дипломатичних відносин між Україною та Францією і Німеччиною. Колаборація стала можливою завдяки дружнім, партнерським відносинам між Німеччиною та Францією, що встановилися після Другої світової війни.

«Кам’яна спадщина» презентує архітектуру 40 середньовічних замків Європи з надзвичайно драматичною історією, яка охоплює чотири століття. Ця виставка проводиться вперше, і вона заснована на новій книзі Ф. Шобена під редакцією «Taschen» (2021 р).

Людство завжди захоплювалося замками, їхнім зв’язком із міфологізованими образами й казковими сюжетами – від лицарів Круглого столу до Короля Сонця, від Сіссі до «Володаря перснів», від маєтків з привидами до казкових палаців.

Працюючи з плівковою фотографією, Фредерік Шобен пропонує образи, які часто підсилюють чарівний і загадковий, навіть романтичний, вимір цих «старих кам’яних глиб». Світлини Фредеріка Шобена відходять від традицій архітектурної фотографії, залишаючи, зокрема, багато місця для пейзажів, які вписують палаци у їхнє природне оточення.

Виставка працюватиме з 11 лютого до 13 березня 2022 р.

З роботами французького митця можна ознайомитися за посиланням:

http://www.fredericchaubin.org/

Організатори:

●        «Альянс Франсез» м. Дніпра (contact.dnipro@afukraine.org / +38 091 300 74 83)

●        Генеральне консульство Німеччини в Донецьку з офісом у Дніпрі

●        Дніпровський художній музей

●        Французький Інститут в Україні

Адреса музею:

вул. Шевченка, 21

Графік роботи:

11 лютого – 13 березня

Вівторок – неділя з 10:00 до 17:30

Каса працює до 17:00,

сан. перерва з 13:00 до 13:30

Телефон: 095 590 92 77

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!