Виставка творів петриківського декоративного розпису «ПЕТРИКІВСЬКИЙ ОБЕРІГ» до 30-річчя Центру народного мистецтва «Петриківка»

11 лютого 2022 року о 15.00 у виставкових залах Дніпровського художнього музею відбудеться відкриття виставки творів петриківського декоративного розпису, присвяченої 30-річчю діяльності Центру народного мистецтва «Петриківка».

Історія розпису, який уже давно став своєрідною творчою візитівкою Дніпропетровської області, та й усієї України — не така вже давня. Його витоки можна знайти в мистецькій культурі Запорізької Січі, де рослинні орнаменти часто-густо прикрашали предмети побуту та зброю. У Петриківці ця традиція набула нового змісту, значення та художньої якості. Саме в цьому селі на Придніпров’ї завдяки його географічному положенню, природним особливостям, розмаїттю рослинного світу з’явилося таке неповторне життєствердне мистецтво.

ЦНМ «Петриківка», заснований 1991 року, згуртував понад сорок провідних майстрів цього народного промислу. У центрі проводять екскурсії і майстер-класи для дітей та дорослих, постійно відкриті для відвідувачів художні майстерні та виставкова зала. Збереження і творчий розвиток історичних та художніх традицій петриківського декоративного розпису — одна з основних засад осередку, творчий колектив якого протягом багатьох років очолює народний художник України Андрій Пікуш.

Майстри Центру народного мистецтва «Петриківка» протягом багатьох років створювали виняткові роботи та цілі авторські серії в різноманітних техніках та матеріалах — це і традиційні декоративні панно, і розпис по дереву, склу, кераміці. Частину свого мистецького надбання — понад 100 творів учасники цього осередку всесвітньо відомого народного мистецтва презентують на виставці в Дніпровському художньому музеї.

Адреса музею: м. Дніпро, вул. Шевченка, 21
Час роботи: 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)
Санперерва: 13:00–13:30
Вихідні – понеділок, вівторок
Тел.: (056) 746 26 80
www.artmuseum.dp

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!