В рамках фестивалю «Дні Японії у Дніпрі» Дніпропетровський художній музей запрошує на: фотовиставку «Кіото: історія та сучасне життя стародавньої столиці», фотопроект «Опромінення», виставку ляльок окіаґарі кобоші. Експонування виставок продовжено до 27 листопада 2016 року.

Фотовиставка Кіото ­­­­­­- історія та сучасне життя стародавньої столиці

Кіото. Лишень почувши назву цього міста перед внутрішнім поглядом мимоволі виникають образи вражаючих своєю красою  буддійських та синтоїстських храмів, нескінченних коридорів помаранчевих воріт «торії» та вузьких вуличок дерев`яних будинків з ароматом давнини, вздовж яких поспішають у справах дівчата у кімоно та на височенних гета. Потрапивши до Кіото часто дивуєшся, як ідеально реальні картини сучасного міста накладаються на образи, що малює нам уява. Адже багато архітектурних памяток міста збереглися саме в тому вигляді, якими було створено у часи епохи Хейан ( 794 – 1185), коли місто мало поважний титул столиці Японії. Попри велич Токійського мегаполісу, важко сперечатися з тим, що Кіото і досі залишається «культурною та релігійною столицею» Японії.

Виставка спрямована на те, щоб показати, чим живе та дихає Кіото тепер, коли поблизу історичних кварталів розташувалися сучасні хмарочоси, старі храми стали улюбленими місцями туристів, а дівчата у кімоно ходять поміж таких як ми з вами людей, вбраних у повсякденний одяг. Виставка є збірною – у ній представлені 48 фотографій 24-х японських та українських фотографів, які були відібрані з більш ніж 500 фото. Серед фотографів, чиї роботи ви можете споглядати, є як професіонали, так і аматори. Значна частина фото була надана Асоціацією фотографів міста Кіото.

Фотопроект «Опромінення»

Основою проекту «Exposure» («Опромінення») стали 30 років з життя дівчини, яка зазнала шкоди здоров`ю, оскільки народилась всього через 5 місяців після Чорнобильської катастрофи в м. Київ. Проект покликаний нагадати людям про серйозність наслідків цієї аварії та вкотре привернути увагу не лише української, але і світової громадськості. Всі фотографії були зроблені на фотоплівки «Свема», що були знайдені у м. Прип`ять в кінці 90-х років минулого століття. Хоча строк придатності плівок закінчився в 1991 році, Кадзума Обара скористався ними для створення свого проекту 25 років потому. Фотографії були опубліковані у фотокнизі «Exposure» , яка була видана у Великій Британії у січні 2016 року. Ця фотокнига посіла перше місце у категорії «Люди» відомого на весь світ фотоконкурсу «World Press Photo» у 2016 році.

Виставка ляльок окіаґарі кобоші

Проект «Окіагарі-кобоші» – це ідея японського дизайнера Кензо Такада, який вже довгі роки живе та творить далеко від батьківщини у Франції. Відомі французькі діячі з побажанням якнайшвидшого відновлення Японії від стихійного лиха (східно-японський землетрус та спричинена ним аварія на АЕС Фукушіма ) та японські митці з молитвою за швидку відбудову рідної країни нанесли символічні малюнки на білу основу іграшки окіагарі-кобоші, створену місцевими майстрами регіону Айдзу. Основна частина ляльок, що  представлена в Україні, розфарбована японськими художниками манга. В майбутньому ці ляльки будуть передані жителям префектури Фукушіма як голос підбадьорення від Європи.

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!