20 травня о 18:30 в Дніпропетровському художньому музеї в рамках щорічної міжнародної акції «Ніч музеїв» відбудеться вернісаж персонального проекту молодої художниці Тетяни Моро «Тиша».
Народилася Тетяна у Києві, однак має міцний зв’язок з нашим містом. Адже й творчий хист успадкувала, вочевидь, від діда — відомого дніпропетровського художника, неперевершеного графіка Миколи Івановича Родзіна. Фахову освіту здобула у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. З 2006 року бере активну участь у виставкових проектах в столиці та інших містах України. Працює у Києві за фахом архітектора-дизайнера. Паралельно створює серії робіт у сфері сучасного мистецтва. Працює та експериментує в різних техніках живопису, графіки, кераміки. Головною в творчості обирає розробку теми діалектики людини та зовнішнього світу / людини та її внутрішнього світу.
«Тиша» — глибоко особистий проект Тетяни Моро. Це перша вагома і цілісна репліка успішного архітектора-дизайнера у діалозі із сучасним мистецтвом. Концептуальну і виражальну її цілісність диктує сама назва проекту.
Тиша — це те, що має “отримати” реципієнт, мовчання — те, що художник має “дати”. Тиша, попри сухі словникові визначення, є чимось наповненим. Це не порожнеча. Тиша — це окрема реальність. Мовчання тут — не абсолютна відмова автора від висловлювання, а компонент комунікації, спроба мовити в дещо іншій парадигмі.
Мовчання і тиша — сакральні вже самі по собі. І тут жодним чином не можна обійти стороною момент символічності. Починаючи від самої лаконічності, абстрактної архетипічності кольору. Першою скрипкою «тихого живопису» Тетяни є білий. Білий — це і ґрунт, і колір. Це і пастозність, і лесування. Це і інструмент, і сама форма.
Та все ж мисткиня транслює особистий вимір тиші. Не суто “білої”. Не абсолютної. Так як це практично неможливо і навіть згубно для людини. Тож, вона дещо розширює свою палітру, експериментує з різними техніками і текстурами, а також вдається до “вживання” сакральних образів та алюзій на загальновідомі праобрази. Поєднання впевненого щільного живопису в абстрактнім ключі з прийомами тонкої, подекуди, іконописної школи фігуративного живопису часом заглиблюють, втаємничують реципієнта в стан тиші, а часом навпаки — перемикають.
Тетяна Моро навіть виводить наповнення проекту в простір тривимірності. До левкасної, ґрунтової основи живопису інколи “вриваються” якісь елементи пластики або ж і геть “інорідні” предмети, що вивершують образне рішення композицій. Експозиція також доповнена авторською керамікою. Поліфонічного звучання «Тиші» додає ще й супровід своєрідним коментарем у вигляді авторських ліричних текстів.
Мовчання і тиша художниці — глибоко особисті переживання, своєрідний молитовний чи медитативний стан, відбиток особливого періоду в житті. Природу і передумови такого мовчання глядачеві вповні збагнути зась. Однак, стараннями Тетяни абсолютно можливою стає нагода зануритися в цю тишу, послухати її, почути її (або себе), приміряти її на себе, порушити її, заперечити, подовжити, цитувати…
Відкриття відбудеться 20 травня 2017 р. о 18:30
Виставка діє по 11 червня 2017 р.
Адреса музею: вул. Шевченка, 21
Виставка діє з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)
вихідні – понеділок, вівторок
Тел. 744-60-35, 47-33-38