31 січня 2014 року за східним календарем ми святкуємо прихід Нового року – року синього дерев’яного коня. Тисячолітні шукання людства констатують як істину: кінь – правічний символ сміливості, швидкості, потужності, вірності, успіху. Говорячи більш поверхнево, неможливо не зауважити, що здавна кінь є помічником та вірним товаришем людини: воїна, козака, селянина, хлібороба.
Тож і ми, маючи такий значний фондовий набуток, не могли залишитись осторонь цієї події, й відібрали з музейної колекції найрізноманітніші полотна, серед героїв яких обов’язково є кінь.
Зображення коней в живописі вартує чи не більшої пильності та зусиль, аніж зображення людини. Адже цьому не вчать у курсі анатомії, це важче осягнути в буденнім житті, але найскладнішим завданням в цій справі є саме створення образу за допомогою художніх засобів. Позаяк всі ми знаємо, що образотворче мистецтво покликане не копіювати дійсність, а передавати ідею автора до глядача, оперуючи саме образами. І, ясна річ, що ввести тварину в художній образ складніше, ніж людину, з усіма її знайомими й звичними характеристиками, емоціями, поведінкою. На полотнах же, представлених на виставці, нам відкривається галерея різних образів: кінь-воїн з полотна М. Самокиша, кінь-побратим, що втратив вершника, з картини М. Кокіна, колісниця зі світу символів М. Сапожникова, білий кінь з народної картини…
Виставка діє з 29 січня по 10 березня 2014 р.
Вхід на виставку за квитками: 6 грн – дорослим;
4 грн – студентам, пенсіонерам;
3 грн – школярам