З 8 жовтня по 19 листопада 2015 року у Дніпропетровському художньому музеї за підтримки Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини, Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Києві, Генерального консульства Німеччини у Донецьку та Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбуватиметься незвичайна виставка «Картини зі світу науки».
Художній проект, пропонуємий широкому загалу – це фотографії, надані вченими із різних галузей наукових досліджень з понад 80 інститутів Товариства ім. Макса Планка . Виставка вже побувала в різних куточках світу: Німеччині, Австрії, США, Росії, Єгипті. У Дніпропетровську покажуть 50 широкоформатних зображень. «Картини зі світу науки», як мистецькі шедеври, захоплюють глядача і водночас викликають інтерес до дослідницьких процесів та наукового пізнання, що стоять за естетикою світлин. Ці картини особливо добре слугують для того, щоб якнайкраще донести чарівність природничих наук до широкого кола громадськості, попри мовні та культурні бар’єри.
Знову і знову наука долає межі непізнанного, прагнучи дослідити нове і зробити невидиме явним. Щодня ми бачимо перед собою картини, які наочно показують нам хвилюючі та певною мірою тривожні реалії нашого світу. З іншого боку, наука дозволяє нам побачити захоплюючі деталі з не менш реального оточення, однак це набагато більш привабливі зображення структур, створених природою або розроблених дослідниками. В процесі суто наукового документування об’єктів досліджень часто виникають зображення з наддивовижно естетичними художніми формами та структурами: абстрактні витвори мистецтва зі світу, зазвичай прихованого від неозброєного людського ока. Спектр застосованих технологій для отримання цих світлин дуже широкий: від звичайної фотографії за допомогою кольорової зйомки з використанням різного виду мікроскопів – світлова мікроскопія, растрова електронна мікроскопія, растрово-тунельна мікроскопія, – і до комп’ютерного моделювання.
Закарбовані на фотографіях барвисті природні та штучні явища, системи, моделі та істоти, небачені світлові ефекти не залишать байдужим нікого з відвідувачів. Вчені, які робили ці знімки, перетворилися на митців, а те, що вони фотографували, – на справжні арт-об’єкти.
Виставка працюватиме з 8 жовтня по 19 листопада 2015 р.
Адреса музею: вул. Шевченка, 21
Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)
вихідні – понеділок, вівторок
санітарний день – перша середа місяця
Тел. 744-60-35, 47-33-38
сайт: http://artmuseum.dp.ua/