Проект “Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення” виконується Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME).

Програма заохочує до участі представників східних регіонів України. Такий обмін сприятиме встановленню культурного діалогу між представниками заходу та сходу, вихованню толерантності та уникненню конфліктів в країні.

Учасники навчальної програми відвідали село Пересопниця Рівненського району Рівненської області, яке до 2011 року було невеличким депресивним селом (140 мешканців) з бездоріжжям та відсутністю газифікації. Результатом двадцятирічної активної діяльності місцевої інтелігенції у питаннях відродження історії та культури села Пересопниця було урядове рішення про створення на базі пам’яток культурної спадщини Культурно-археологічного центру “Пересопниця”, який нині має статус комунального закладу Рівненської обласної ради.

Яку ж користь мешканцям села Пересопниця приніс музейний комплекс? Це – працевлаштування безробітних мешканців села; працевлаштування спеціалістів – гуманітаріїв з навколишніх сіл; розвиток агротуризму. Молодь повертається до села, відроджується життя в покинутих будинках, розвивається місцева інфраструктура. За чотири роки проведено декілька фестивалів. Надання послуг туристам з кожним роком удосконалюється. За рік Пересопницю нині відвідує до 10,0 тис. туристів.

У навчальній програмі “Збереження історичного середовища засобами музеєфікації або благоустрою” з 13 по 19 грудня 2015 року взяли участь представники Дніпропетровської області, а саме: заступник начальника відділу мистецтва, освіти, культурно-дозвіллєвої діяльності та організаційно-кадрової роботи управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Єгорова С.І. та директор Дніпропетровського художнього музею Шапаренко Т.І.

За час проведення навчальної програми відбулися тренінги, навчальні семінари, робота із законодавчою базою, навчально-методичні екскурсії тощо. Після завершення навчальної програми, учасники набули статусу випускника програм, проведених за підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки. Це дає багато можливостей і передбачає подальшу співпрацю з офісом проекту “Навчальні програми професійного зростання” та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

У найближчий час планується проведення круглого столу задля розповсюдження позитивного досвіду щодо збереження пам’яток культурної спадщини  шляхом музеєфікації або благоустрою на базі Дніпропетровського художнього музею.

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!