21 травня у Дніпропетровському художньому музеї, в рамках щорічної міжнародної акції «НІЧ МУЗЕЇВ-2016», відбулося відкриття першої персональної виставки живописних творів нашого земляка Сергія Фадєєва. На відкриття виставки завітали містяни, друзі, рідні художника.
«Скромное обаяние Homo Sapiens» — серія робіт, народжена роздумами автора про життя людини в сучасному світі: життя повсякденне і, водночас, життя як категорію філософського порядку. Під «лупу» художника потрапляє людина звичайна, занурена у власні клопоти, маленькі перемоги й невдачі, людина в усій своїй буденній привабливості. Двадцять п’ять «самостійних» картин (пейзажі, портрети, жанрові композиції), сюжети яких часом перегукуються, часом перетікають продовженням з одного полотна на інше. Експозиція — своєрідна «розкадровка» буденного життя людей в різних куточках Європи, людей звичайних, «випадкових», цілком реальних, і людей-легенд – живих й тих, що вже пішли від нас.
Твори Сергія Фадєєва вирізняє з-поміж інших не тільки власний упізнаваний стиль та напрацьована самостійно неакадемічна манера виконання — «щедра», дещо наївна, часом жартівлива. Безпомилково вгадуються картини художника й за своїми сюжетами та загальним емоційним наповненням. Полотна Сергія Фадєєва не виносять глядачам гіркоту життя. Навпаки — занурюють в атмосферу певної безтурботності, миру. Часом на рівні спостереження, часом — констатації, часом — жарту, часом — узагальнення.
С.Фадєєв презентував й каталог цієї виставки, виданий за підтримки Дніпропетровського художнього музею. У каталозі репродуковано живописні твори, які експоновані у стінах музею, надано біографію художника, його участь на виставках, а також автобіографічний нарис, написаний цікаво самим Сергієм.
Сергій Львович Фадєєв — художник, що не має за плечима фаху живописця, однак має неабиякий «живий» досвід, визнання фахівців та небайдужість глядачів, поціновувачів живопису в Україні, Німеччині, Франції, Польщі. Народився в Дніпропетровську 1958 року. Перше практичне знайомство з образотворчим мистецтвом відбулося у 1970-х роках у стінах Художньої школи № 1. Далі була не надто вдала спроба вступити до Дніпропетровського художнього училища, яку, однак, було винагороджено можливістю вільно відвідувати курс В.Шпигановича. З 1976 року полишає станок живописця — служить в армії, згодом працює на Дніпропетровській залізниці. Певний досвід дорослого життя та можливість постійно подорожувати значною частиною континенту зробили свою справу — і вже на початку 1990-х акумульовані знання та враження знаходять вираження в творчості, результатом чого стає серія пейзажів та портретів. 1996 року Сергій Фадєєв переїжджає з сім’єю до Краматорська, де започатковує власну справу. Живопис знову відходить на другий план. Наступна творча хвиля в житті художника підіймається після 2007 року — під силою вражень від подорожей (Італія, Австрія, Польща, Чехія, Німеччина, Угорщина). Міжнародні пленери, конкурси, співпраця з нашим Дніпропетровським художнім музеєм, московськими та петербурзькими галереями (з 1993 року) час від часу підсилювали снагу Сергія Фадєєва до творчості. Але ні життєві обставини, ні навіть війна, що прийшла на краматорське подвір’я Фадєєвих, не стишили творчий запал художника. 2014 року повертається до рідного Дніпропетровська. 2016 року відбулася перша персональна виставка у стінах Дніпропетровського художнього музею.
Фото Миколи Кошелєва
Література:
С. Фадєєв. Живопис. Каталог виставки «Скромное обаяние Homo Sapiens».
Авт.-упор.: Хупава Т.І.-Дніпропетровськ: Акцент ПП, 2016. — 32 с.
(ISBN 978-966-921-076-0).