Конкурсну документацію та необхідну інформацію учасники можуть отримати на офіційному веб-сайті Замовника http://cerkva.dp.ua/, на офіційній сторінці Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів України https://www.facebook.com/group s/658357824247945/, на офіційному веб-сайті ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» http://pgasa.dp.ua/ , згідно можливостей Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, на офіційній сторінці facebook: https://www.facebook.com/artmu seumdp/ та на офіційному веб-сайті КЗК  «Дніпропетровський художній  музей» ДОР» http://artmuseum.dp.ua,  на офіційному веб-сайті  КЗК  «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» ДОР» http://museum.dp.ua, на офіційному веб-сайті http://uacy.org/ «Української асоціації класичних яхт» на офіційній сторінці facebook: «Козацька регата пам`яті Івана Сірка»..

Оголошення про переможця конкурсу відбудеться 05.07.2017 на фестивальному причалі під час урочистого відкриття Всеукраїнської вітрильницької регати крейсерськіх яхт  «Козацька регата пам`яті Івана Сірка», заснованої в 1990 році, за маршрутом м.Дніпро – м.Одеса.-Босфор (Стамбул). Зменшена копія монумента стане кубком, яким будуть нагороджуватися переможці регати.

Телефони для довідок: +38 (056) 745-23-72. postmaster@mail.pgasa.dp.ua.

Концепція

створення монументу присвяченому мореплавським традиціям українського козацтва.

Впродовж століть народ що населяв подніпров’я користався найбільшою річкою Європи як транспортною артерією. Дніпро (він же Данапр або Борисфен) гойдав на своїх хвилях багато різних суден та човнів. Покоління за поколінням люди навчалися судноплавству та судно будівництву. Це тривало століттями але свого піку досягло в 1400-х роках коли на історичній арені з’явились степові лицарі козаки.

Ведучи постійну боротьбу з південним сусідом, визволяючи слов’янських полонених та захищаючи свою землю від постійної загрози, вони створили винятково успішний та мобільний флот із суден що називались чайками та досить успішно протистояли ворогам не тільки на річці, а також і на теренах Чорного та Азовського морів. Докладна довідка Національного історичного музею ім. Яворницького наглядно показує кількість і якість морських походів козацтва, а також їх географію.

В Україні і не тільки є чимало пам’ятників присвячених козацькій добі. Але жоден з них не відображає спомин про славетні звитяги козаків-мореходів. Впродовж тривалого часу російсько-імперського поневолення наш народ виховувався в парадигмі «славы русского флота» і ніхто не говорить про те на чиєму досвіді і чиїми руками будувався той флот.  Тому вважємо за необхідне встановлення монументу на вшанування мореплавських та суднобудівних традицій українського козацтва.

Місце встановлення монументу – мілина на несудохідній частині річки Дніпро вище Монастирського острову. Це місце є знаковим. Саме тут на поверхню виходить мегалітична плита яка створювала собою каскад Дніпрових порогів і яка за висновками вчених єдина на землі досягає магми. Тобто це своєрідне місце сили.

Монумент має символізувати як військово-морський досвід козаків так і досвід суднобудування.

Над поверхнею води має знаходитись кам’яна платформа  достатньої площі для розміщення самого монументу та достатнього місця для обслуговування об’єкту. В центрі площадки розміщується стела в основа якої має бути значно товщою за саму стелу та містити на собі барельєфи основоположників цих традицій, символічні зображення козацьких походів, суден, зброї, клейнодів,  тощо. Вінчати стелу має тематична скульптурна композиція.

Має бути розміщено світильники  для підсвітки стели в тему пору доби.

Монумент мореплавським традиціям українського козацтва стане логічним завершенням вісі пам’ятник Т.Г. Шевченку – храм – монумент.

Звичайно над проектом монументу мають працювати відповідні спеціалісти і проект має бути затверджений після проведення конкурсу.

Цей монумент має стати новим символом міста Дніпро замість старої недобудованого готелю  «Парус», а його зменшена копія стане головним призом традиційної вітрильної «Козацької регати пам`яті Івана Сірка» Дніпро – Босфор.

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!