В Художньому музеї м. Дніпро зберігається одна з трьох в Україні картин знаменитої художниці українського походження Марії Башкірцевої «В студії». Ця картина вже неодноразово брала участь у міжнародних проектах у Франції /1995 р./, США /1999-2000 р./, Іспанії /2011 р./. У жовтні 2017 р. робота знову відправиться у США, де й перебуватиме протягом року по жовтень 2018 р. /художній музей м. Денвер штату Колорадо, художній музей м. Луїсвілл штату Кентуккі, інститут мистецтв Стерлінга та Франсин Кларк м. Вильямстоун штату Массачусетс./ Картина «В студії» стане частиною виставки, присвяченої жінкам-художницям у Парижі 1850-1900 р.р.

Марія Башкірцева народилася в Україні, в дитинстві переїхала до Європи. Захоплювалася оперним співом, мріяла стати оперною співачкою, навчалася живопису в приватній паризькій академії мистецтв Родольфо Жуліана. В 16 років захворіла на туберкульоз, померла в 25-річному віці. Талановита художниця залишила після себе більше 150 картин, малюнки, акварелі, скульптури, а також щоденник (сто п’ять зошитів), який дівчина вела французькою мовою з 12 років і до смерті. Щоденник проникнутий тонким психологізмом, романтичною «спрагою слави» і разом з тим трагічним почуттям приреченості. Був переведений на багато мов світу.

Роки життя М.Башкірцевої співпали із становленням однієї з найбільших течій живопису – імпресіонізму. Як художники-імпресіоністи активно виступали проти умовностей академізму, так і Башкірцева, палка і натхненна прихильниця нової течії, не погоджувалася  з умовностями суспільства щодо ролі  і місця жінки в тогочасному світі. Вона стала членом товариства «На захист жіночих прав», опублікувала статтю про жінок-художниць, в якій відстоювала право жінки займатися улюбленою справою на рівні з чоловіками.

Напередодні міжнародного турне картини співробітники музею хочуть нагадати містянам про одну з найвідоміших робіт художниці, яка знаходиться в постійній експозиції музею, і запропонувати дізнатися більше і про роботу, і про саму Марію Башкірцеву, нашу землячку, яка народилася в с. Гавронці Полтавської губернії.

Музей запрошує:

24 вересня, 1 жовтня о 14:00 – театралізована лекція «Парижанка родом з Гавронців»

27 вересня о 15:00 – перформанс «Марія Башкірцева. Миті життя.»

Творчим партнером музею в цьому проекті є Дніпропетровський театрально-художній коледж.

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!