19 травня, у суботу,  Дніпропетровський художній музей восьмий рік поспіль запрошує взяти участь в акції «Ніч музеїв».

Міжнародна рада музеїв ICOM цьогоріч визначила тему – Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі. Музейна діяльність передбачає широкі контакти з громадськістю і комунікативна функція набуває особливої ваги. Новітні технології, інформатизація сприяють появі оригінальних комунікацій, які підносять роль музею як соціальної інституції, визначають його особливе місце у соціокультурному просторі сучасного суспільства.

Музей стає майданчиком для суспільного діалогу, що підтримує інтерактивний проект художнього музею «Музейний діалог». Активних учасників проекту в Ніч музеїв – 2018 чекають сюрпризи від музею та партнерів, а переможець отримає Гран-прі (музейно-мистецьку подорож  до м. Бердянськ).

В постійній експозиції музею на відвідувача чекатиме цікавий мистецький експеримент – «Гра в класики». Це така собі арт-інтервенція. Хто з сучасних художників не мріє стати класиком? Потрапити за життя в постійну експозицію обласного художнього музею разом з великими – Боровиковським, Лямпі, Айвазовським, Рєпіним, Левітаном, Куїнджі? В «музейну ніч» деякі з вітчизняних місцевих художників отримають таку можливість. Правда, всього на одну ніч, на кілька годин. Картини, які були оригінальними і незвичайними для музейних працівників, будуть представлені в експозиційних залах, щоб ще раз показати магічну роль Художнього музею. Свої думки всі бажаючі зможуть залишити на «Стіні вражень».

Також музей запрошує на зустріч з творцями спільного мистецького проекту львівських художників Тараса Григорука та Віктора Проданчука «50/50», а кураторська екскурсія виставкою «У променях символів» дозволить відкрити для себе ім’я майстрині писанки та витинанки Юлії Датченко.

Програма акції «Ніч музеїв» цьогоріч складається з двох частин. Музей прийматиме  гостей з 17:00 до 22:00. З 17.00 до 19.00 вхід до музею вільний, з 20.00 – за вхідними квитками (попередній продаж квитків з 10 травня в касі музею).

Програма «Ніч музеїв – 2018

у Дніпропетровському художньому музеї»

Вхід вільний

17.00 – Зустріч гостей музею. Виступ ансамблю «Веселка» (Університету митної справи та фінансів).

17.10 – 17.40 Проект «Музейний діалог». Підсумки. Презентація і нагородження учасників проекту, що тривав протягом 2017-2018 рр.

18.00 – 19.00 Кураторська екскурсія виставкою писанки та витинанки Юлії Датченко «У променях символів».

17.10 – 19.00 Проект «Гра в класики» в залах постійної експозиції.

Арт-інтервенція в Художньому музеї. Класики і сучасники в одному просторі.

17.10 – 19.00 Відвідування виставки творів живопису Тараса Григорука та скульптури Віктора Проданчука «50/50».

За вхідними квитками

20.00 – 22.00

Презентація зали постійної експозиції – «Модерн. Авангард. Символізм». Експозиційний блок репрезентує один з найцікавіших періодів в історії світового мистецтва 1890-х – першої чверті ХХ ст. Окрім колекції творів визнаних майстрів мистецтва модерністської доби: Костянтина Коровіна, Пилипа Малявіна, Бориса Кустодієва, Віктора Борисова-Мусатова, Бориса Григор’єва, Давида Бурлюка, Аристарха Лентулова та ін., до експозиційного кейсу «Модерн. Авангард. Символізм» увійде низка робіт унікального Катеринославського художника-символіста Михайла Сапожникова, інтегрувавшись таким чином в лінію розвитку мистецтва ХХ ст.

Формат презентації – ексклюзивна екскурсія-перформанс за участі авторів експозиції та артистів драматичного та музичного жанрів.

–  Зустріч з митцями та авторами експозиції виставки творів живопису та скульптури Тараса Григорука та Віктора Проданчука «50/50».

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює 19 травня з 17:00 до 22:00

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!