2 серпня о 16:00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться відкриття виставки творів живопису сучасної ізраїльської мисткині Хани Барак Енгель.

Хана Барак Енгель (Hana Barak Engel) відома світовій мистецькій спільноті не лише як талановита художниця. Артистка встигла успішно зарекомендувати себе ще й у якості мистецтвознавця, куратора, головного редактора і видавця арт-журналу «CAN». Народилася мисткиня у 1954 році в Румунії, у містечку Орадя (на кордоні з Угорщиною). Пізніше іммігрувала з родиною до Ізраїлю. Саме там і розпочався шлях творчого становлення Хани Барак Енгель: спочатку як скульптора, а пізніше — й живописця. Починаючи з 1980-х років, Хана Барак Енгель організовує персональні та бере участь у колективних виставках у Франції, США, Італії, Іспанії, Польщі, Данії, Швеції, Китаї, Кореї. Нині живе і працює у Тель-Авіві, де, окрім творчої самореалізації, активно займається справою «просування» сучасного ізраїльського мистецтва на міжнародній «арені», ініціюючи міжнародні арт-проекти, виступаючи співорганізатором, а також куратором вернісажів художників-співвітчизників, автором статей та публікацій про їхню творчість.  Чи не найпомітнішими на тлі життя сучасного суспільства можна вказати, наприклад, виставку за участю 110 митців з Лівану, присвячену темі боротьби за мир (Кіббуц Бар’Ам, Ізраїль, 2000), та пересувну групову виставку «Проти насильства над жінками та дітьми» (Хедера, Холон, Ашкелон, Кіббуц Бар’Ам, Хайфа, Ізраїль, 2001).

Нинішня виставка творів живопису «Між духовним і буденним» має вразити глядачів. Адже не так часто в нашім музеї експонуються масштабні персональні проекти сучасних закордонних митців. До того ж творчість художника-жінки — це завжди щось виняткове і сокровенне.

В експозиції об’єднано близько сорока живописних полотен мисткині, створених протягом 2002 – 2017 рр. Вхід до творчого світу Хани Барак Енгель починається саме з активної палітри живописиці. Насиченим, яскравим кольором «скроєні», часто контрастно, серії її робіт. І вже в таку, часом відверто нестримну, набрану кольором «масу» вводить авторка своїх персонажів — антропоморфних, міфологізованих, вивищених до рівня типізованого, узагальненого художнього образу.

«Її настрої, думки і погляди відбиваються на полотні так, щоб, дивлячись на зображення, глядач мав можливість не лише споглядати, але й «вчитуватися» у його контекст, і це саме те, чого ми очікуємо від справжнього мистецтва. У притаманний їй інтелектуальний спосіб Хані Барак Енгель вдається висловити свої думки і почуття, дозволити глядачам знайти свій власний зв’язок з її роботами за допомогою знайомих знаків, впізнавання людського тіла, тіл тварин, архетипів і насичених кольорів. Безперечно її творіння – це Есе про життя», — так лаконічно і ємко коментує творчий метод Хани головний куратор Музею мистецтв у Рамат-Гані (Ізраїль) Мейр Ааронсон.

Відкриття відбудеться 2 серпня  2018 р. о 16:00

Виставка діє по 2 вересня 2018 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Виставка діє з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!