З 1998 року в Україні щорічно у другу неділю жовтня відзначають професійне свято  – День художника. Низка заходів проекту «Експонат місяця» приурочена цій події. Одна з них – цікава «подорож» у мистецтво живопису ХІХ століття разом з роботою відомого митця Василя Микитовича Кучумова. До речі в цьому році йому відзначають 130 років з дня народження, а роботі під назвою «Венера» більше ста років.

Василь Кучумов ─ історичний живописець, пейзажист і театральний художник, навчався у Вищому художньому училищі при петербурзькій Академії мистецтв по класу В.Є. Маковського. У 1911 р отримав другу премію Академії мистецтв за академічний ескіз «Саломея приносить голову Іоанна Хрестителя». Був активним учасником виставок різних творчих об’єднань: Товариства пересувних художніх виставок (1918 – 1922), Товариства ім. А.І. Куїнджі (1926 -1929) та інших.

Художник жив в епоху великих змін, але інтонація його творчості залишалася незмінно камерною, елегійною. Зазнавши впливу майстрів «Світу мистецтва», історію Кучумов бачив крізь призму Прекрасного, і взагалі міряв цією категорією. Звернення до епізодів ранньої історії Петербурга служить молодому художнику приводом для роздумів про бурхливі процеси в житті і свідомості людей Петровської епохи, про зміни в їх світобаченні, про боротьбу старого і нового.

На нашій картині зображено момент першої появи на берегах Неви античної статуї Венери, яка пізніше увійшла в історію культури під ім’ям Венери Таврійської. У 1916 році випускник Вищого художнього училища живопису, скульптури та архітектури при Академії Мистецтв В.М. Кучумов вирішив на суд викладацького журі висунути багатометровий історичний твір з часів Петра Великого, за який отримує вищу нагороду – право на закордонне відрядження за рахунок Академії для подальшого удосконалювання своєї майстерності. Дипломна робота «Петро I оглядає статую Венери в Літньому палаці» отримала високу оцінку сучасників. Своїх численних персонажів автор вдало об’єднав в групи. Характерність персонажів і історична достовірність костюмів сприяли успіху полотна і забезпечили цій дипломній роботі автора найвищу нагороду – золоту медаль.

Захоплюючі історії про сюжет картини та «пригоди» Венери Таврійської чекають на відвідувачів 4  та  13 жовтня о 14 годині 2018 року.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!