14 березня 2019 року о 17.00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться презентація арт-проекту Анатолія Меньківа «Життя 13-тьох дверей».

Старовинні двері – джерело натхнення та милування для багатьох творчих натур. Не став виключенням і автор проекту. Поштовхом для створення проекту стала низка подорожей містами Польщі та Італії, які довелося здійснити художнику протягом останніх двох років та філософські роздуми про образ цього архітектурного елементу. Двері середньовічних будинків, храмів та публічних споруд стали предметом дослідження митця. За кожною з 13-тьох дверей – своє особливе життя, історія та атмосфера.

«Вхід або вихід, час, історія, релігія, цілі епохи, люди, долі… Двері – це шлях до істини. Ми відкриваємо двері за дверима, ми йдемо вперед по життєвому шляху, маневруючи і постійно змінюючи наш маршрут. Ми кожен день опиняємося перед вибором – перед кількома дверима. Вони всі різні. Вони ведуть в різні боки, в різні площини, в різні світи, але обираємо лише одну. І за кожною двер’ю, знаходяться все нові і нові двері. Безліч доріг, можливостей, варіантів і безліч дверей, за якими все це заховано. Двері – це кордон між минулим і майбутнім, між одним світом та іншим, між долями, але в той же час вони створюють мости. Якщо істина і існує, то вона безумовно, прихована за дверима і її пошуки є не що інше, як саме життя», – стверджує Анатолій Меньків.

Важливу роль в образному настрої представлених творів грає особлива авторська техніка, застосовувана художником. Фактура поверхні, збагачена різними рельєфно виступаючими мазками, створює додаткову світлотіньову гру, підкреслює виразність елементів композиції. У кожного митця – свій характер, своя манера, своє почуття прекрасного, яке він прагне донести до глядача. І це вдається Анатолію!

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!