Урочисте відкриття виставки Наталії Рибак відбудеться у Дніпропетровському художньому музеї 18 квітня о 15.00. Простежити розвиток унікального декоративного орнаменту  у творчості майстрині петриківського розпису (період 1980 років та останнє десятиліття) буде цікавим як дорослим так і дітям.

Славнозвісне  мистецтво петриківського розпису набуло популярності не тільки в Україні,  а й далеко за її межами, ставши з 2013 року надбанням нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Наталія Михайлівна Рибак, учениця відомого майстра петриківського розпису Андрія Пікуша  ̶  хранителька традицій цього унікального народного мистецтва. Заслужений майстер народної творчості України, лауреат премії імені Данила Щербаківського, Н. Рибак за заслуги у розвитку культури і духовне відродження нації нагороджена відзнакою Президента України «Орден княгині Ольги» IІІ ступеню.

Наталія Михайлівна  відома не тільки серед шанувальників петриківського розпису в Україні, але і в Канаді  ̶  в 1993 році вона півроку знайомила жителів цієї країни з «петриківкою». У 2000 році посіла 2-е місце на Міжнародному конкурсі народної творчості «Слов’янський базар» у Вітебську (Білорусія). Брала участь у Всесвітній виставці «ЕКСПО  ̶  2005» в Японії. З 2015 року достойно представляє Україну на міжнародному Ягелонському ярмарку в Любліні (Польща). Є активною учасницею міжнародних фестивалів (Латвія, 2017; Болгарія, 2018) та всеукраїнських виставок, симпозіумів, семінарів.

Випускниця Петриківського спеціалізованого професійно – технічного училища (спеціальність «художник розпису по дереву») у Дніпропетровському художньому музеї вона дебютує у 1980 році на ретроспективній виставці «Джерела та сучасність». 1989 року вступила до Спілки художників України, з 1992 – членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтваУкраїни. Працювала під керівництвом Федора Панка у Експериментальному цеху петриківського розпису (1991). Твори Н.Рибак зберігаються у Дніпропетровському художньому музеї, Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького, Музеї історії м. Кам’янське, Запорізькому художньому музеї, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

У творах 1980 років, що зберігаються в музеї і репрезентуються у виставці, квіткова Петриківка мальовничо представлена традиційним сполученням ліній, кольорів, ажурністю та витонченістю. Останнє десятиліття творчого доробку окреслено переважно сюжетними композиціями в стилі народної картинки. Це відображення традиційного життя українців  ̶  свята, сцени побачення, весілля, сінокосу, вигону худоби. Цікавими є фольклорні мотиви («Несе Галя воду», «Ой піду я до млина»).  Просякнуті гумором та власним світобаченням, відвідувачів зацікавлять картини  зі звірами – закоханий лев і веселі  барани; птахи – пихаті індики,  завзяті горобці, поважні  півники; рослини – грайливі соняшники, весільні шипшини та багато іншого.

Всього на виставці представлено 47 творів автора виконаних на папері та  дереві.  Виставка Наталії Рибак просякнута збереженням традицій петриківського розпису через символіку композиційних схем, засноване на світотворчій та життєтворчій ідеї як підґрунтю формування українського світогляду. В той же час семантика орнаменту та невичерпна фантазія  творів Наталії Михайлівни є водночас відтворенням подальшого розвитку унікального явища Петриківки.

Під час дії виставки відвідувачам пропонується

- завітати на екскурсії «Великодні загадки»,  щоп’ятниці та щонеділі о 13.00

– записатись на майстер-клас від Наталії Рибак на 10 травня о 12.00

Відкриття виставки відбудеться 18 квітня о 15:00

Виставка триватиме до 12 травня 2019 року

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!