02 вересня 2021 р. о 16.00 у Дніпропетровському художньому музеї відбудеться презентація виставки, присвяченій 100-річному ювілею Харківської Державної Академії дизайну і мистецтв. Разом з дніпропетровськими художниками – випускниками цього українського вищу у сфері мистецької освіти запрошуємо усіх шанувальників образотворчого мистецтва познайомитися з графічними та живописними творами харківської школи, сформованої традиціями і новаторськими пошуками в широкій ретроспективі всеукраїнської та міжнародної співтворчості.
Столітня історія становлення, розвитку та численних трансформацій цього славетного навчального закладу художньо-промислової освіти в Харкові акумулювала в собі величезний потенціал багатьох поколінь творчої інтелігенції міста: художників, дизайнерів, теоретиків і практиків мистецтва, викладачів та студентства. Мистецький потенціал Харкова як промислового міста формувався у творчій взаємодії двох напрямків: експресії художнього пошуку та логіки технічних інновацій. З роками це відбилося у монолітній та звучній абревіатурі ХУДПРОМ, що стало не лище скороченною назвою Харківського художньо-промислового інституту — попередника ХДАДМ, а й влучним слоганом та візитівкою Академії як його наступниці. Історія вищу – це сотні і тисячі видатних і скромних імен, десятки кафедр, шкіл та напрямків, які працювали на загальну мету, зміцнювали минуле і сьогодення мистецької освіти.
На сьогодні у складі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України 30 митців, які навчалися у цьому харківському вищі. У музейній колекції зберігається низка робіт цих художників – покоління 1960 – початку 2000-х років, які і репрезентуються на цій виставці. Представлені роботи таких відомих дніпропетровських художників: Георгія Невечері, Гарніка Хачатряна, Тетяни Корольової-Павлової, Василя Коркішка, Андрія Зубенка, Вячеслава Юрченка, Тетяни та Станіслава Юшкових, Олександра Нем’ятого, Олександра Висоцького, Володимира Бузмакова, Андрія Соколенка, Тетяни Охріменко. Окрім музейних експонатів ми представляємо твори з власних добірок художників Миколи Корольова, Лани Королєвської, Павла та Валентини Мельнікових, Тараса Пікуша, Оксани Папушнікової, Івана Коваленка.
На презентацію виставки запрошені художники – автори робіт, мистецтвознавці, дослідники творчої спадщини Дніпропетровщини, друзі музею.
Виставка працюватиме з 03 вересня по 03 жовтня 2021 р.
Адреса музею: м. Дніпро, вул. Шевченка, 21
Часи роботи: 10:30 до 17:30 (каса до 17:00)
Санперерва: 13:00 – 13:30
Вихідні – понеділок, вівторок
Тел.: (056) 746-26-80
Поделитесь с друзьями в социальных сетях!