8 листопада 2018 р. о 14:00 в Дніпропетровському художньому музеї відбудеться відкриття виставки художника та колекціонера Марка ПРОДАНА.

«Барви палітри» – так назвав свою виставку закоханий в акварельний живопис Марк Дмитрович Продан – відомий в Нікополі митець. Уродженця і почесного громадянина міста Нікополя дуже добре знають на батьківщині ще і як іконописця, письменника-краєзнавця, колекціонера та живописця.

Для Дніпропетровського художнього музею ця виставка – добра нагода познайомитися з нашим земляком, чудовим акварелістом та зберігачем ікон різних шкіл. Виставка дає можливість побачити акварельні авторські твори митця різних років та частину зібраної ним унікальної колекції раритетних ікон.

Своїм вчителем М. Продан називає славетного кримського аквареліста Якова Басова. Любов до рідного краю, який в будь-яку пору року та добу виступає живим, динамічним середовищем, завжди надихає художника на творчість. Проте Марк Дмитрович полюбляє не тільки вражаючі краєвиди, але й рідне місто з його неповторною архітектурою та історією, людьми, що мешкають в ньому.

Своїми акварельними творами, немов музикою, митець занурює глядача в бурхливий потік мінливої природи, а через неї – до внутрішніх почуттів, спогадів, настроїв. Колір для Продана-аквареліста – саме життя. Віртуозно знайдені відтінки фарб, найтонші градації кольору зберігають на акварельному аркуші зáхват митця.

Своєрідністю цього виставкового проекту є те, що, окрім авторських творів представлено виняткову збірку ікон XVII – XIX століть різних національних шкіл та географічних регіонів (українське, російське, грецьке письмо). Протягом всього життя митець клопітливо збирав, ретельно реставрував та дбайливо зберігав різноманітні пам’ятки православного сакрального мистецтва.

На виставці репрезентовано частину унікальної збірки творів іконопису, які було врятовано від знищення та забуття саме завдяки подвижницькій діяльності Марка Продана. Про свою збірку він говорить: «Ікони, знайдені в руїнах, в згорілих храмах, віряни довго зберігали у себе вдома. Вони стали історичними свідками, кожна з них може повідати свою гірку долю, свою духовну трагедію… Дай Бог, щоб трагедії ХХ століття ніколи не повторювалися».

Відкриття відбудеться 8 листопада 2018 р. о 14:00

Виставка діє по 12 грудня 2018 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Виставка діє з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Поделитесь с друзьями в социальных сетях!